دستگاه پاور آنالایزر PDD

دستگاه پاور آنالیزر

 

توان، نرخ انجام کار است، یعنی انرژی مصرف شده در واحد زمان. توان یک سیستم الکتریکی ضرب ولتاژ در جریان است که در یک زمان ادغام شده و سپس در زمان تناوبی تقسیم می شود. زمان تناوبی (برابر فرکانس) باید برای محاسبه توان یک سیستم الکتریکی شناخته شود.

تحلیلگر توان ابزاری است که میزان جریان برق را در سیستم های الکتریکی اندازه گیری می کند. جریان برق بر حسب ژول در ثانیه (J/s) یا کیلووات در ساعت (کیلووات بر ساعت) بیان می شود. توان الکتریکی، میزان انتقال انرژی الکتریکی در یک سیستم الکتریکی بین دو نقطه در واحد زمان است. اندازه گیری قدرت و توان برق یکی از اصلی ترین مسائلی است که در مراکز حساس باید به آن توجه شود. از این رو گروه فنی و مهندسی کارنو که به اهمیت این موضوع واقف است، به تولید سیستم پاور آنالایزر پرداخته است. دستگاه پاور آنالایزر به عنوان دستگاهی برای اندازه گیری پارامترهای ولتاژ، جریان و سایر پارامترها از جمله: فرکانس، توان اکتیو، راکتیو، توان ظاهری و ضریب قدرت به کار می رود. این دستگاه دارای پورت سریال بوده که قابلیت اتصال به سیستم مرکزی کنترل و مانیتورینگ کارنولاجیک را فراهم می آورد.

با پیشرفت در بهره وری انرژی و قدرت، افزایش تقاضا برای اندازه گیری دقیق و قابل اعتماد انرژی برق وجود دارد. با استفاده از پاور آنالایزر کارنو، می توان از اتلاف انرژی برق در دستگاه های اینورتر، موتور و مدار های روشنایی و برق جلوگیری کرد.

در دستگاه مولتی امکان تعریف ضریب CT وجود دارد. از این رو با توجه به CT به کار رفته در تابلو الکتریکال، می توان برای اندازه گیری جریان مورد نظر استفاده نمود.

 

ویژگی های دستگاه پاور آنالایزر:

  • True RMS
  • کلاس دقت 0.5 برای ولتاژ و جریان
  • کلاس دقت 1 برای توان
  • انتخاب ضریب CT بصورت نرم افزاری
  • قابلیت انجام کالیبراسیون بصورت نرم افزاری
  • دارای نمایشگر به منظور مشاهده پارامترای دستگاه
  • امکان شبکه کردن و اتصال چند دستگاه به کارنولاجیک

پاور آنالایزر ها چه کار می کنند؟

پاور آنالایزر طیف گسترده ای از آزمایش ها و اندازه گیری ها را بر روی قطعات، مدارها و سیستم های الکتریکی انجام می دهند. برخی از رایج ترین تحلیل هایی که انجام می شود عبارتند از:

تجزیه و تحلیل جریان بار برای تعیین اجزای یک سیستم قدرت استفاده می شود که شامل بزرگی ولتاژ، مقدار جریان، زاویه فاز phi سیستم، توان اکتیو، توان راکتیو، توان ظاهری و ضریب توان در یک عملیات حالت پایدار است.