دستگاه پاور آنالایزر کارنو PDD

پاور آنالایزر

مهم ترین بخش دیتاسنتر تامین برق است. بدون تأمین و استقرار منابع برق پایدار و پشتیبانی مناسب، عملکرد دیتاسنتر در معرض خطر قرار می‌گیرد و ممکن است منجر به قطعی در ارتباطات، از دست رفتن داده‌ها و خسارت‌های قابل توجهی شود. بنابراین، اطمینان از تأمین و استقرار منابع برق پایدار و پشتیبانی صحیح از آنها برای دیتاسنتر بسیار حیاتی است. اینجاست که به دستگاه پاور آنالایزر کارنو نیاز پیدا می کنید!

اکثر آتش سوزی ها در دیتاسنتر ها ناشی از اختلالات برق است. آتش سوزی ناشی از برق در دیتاسنترها یک خطر جدی است که می‌تواند منجر به آسیب و خسارت جدی به تجهیزات، داده‌ها و حتی افراد شود.

جریان و ولتاژ همواره باید در دیتاسنترها کنترل شوند. این دو عامل بسیار حیاتی هستند و کنترل صحیح آنها از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی:

اندازه‌گیری و مانیتورینگ جریان الکتریکی در سیستم‌های برق دیتاسنتر می‌تواند به تشخیص و رفع مشکلات احتمالی مانند بررسی تعادل بار و همچنین حفاظت از تجهیزات برقی کمک کند. این دقیقا کاری است که دستگاه پاور آنالایزر انجام می دهد!

ولتاژ الکتریکی نیز باید در دیتاسنترها کنترل شود. ولتاژ منظم و پایداری در سیستم برق دیتاسنتر اهمیت زیادی دارد. نوسانات ولتاژ می‌توانند باعث خرابی تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی شوند و در نتیجه عملکرد دیتاسنتر را تحت تأثیر قرار دهند. بنابراین، کنترل و مانیتورینگ ولتاژ الکتریکی بسیار مهم است.

پاور آنالایزر کارنو، نیاز هر دیتاسنتر استاندارد!

 

کنترل منظم و دقیق جریان و ولتاژ در دیتاسنترها می‌تواند به بهینه‌سازی عملکرد سیستم‌های برقی و الکترونیکی، جلوگیری از خرابی‌های ناگهانی و حفاظت از تجهیزات کمک کند.

اگر جریان برق بیش از حد مجاز باشد، ممکن است باعث ایجاد آتش سوزی شود. وقوع این حالت معمولاً با عبور جریان برق از راه‌های غیرمطمئن، ایجاد گرمای زیاد و احتمالاً ایجاد قوس الکتریکی مرتبط است.

وقتی جریان برق از حد مجاز فراتر می‌رود، ممکن است منجر به افزایش دما و گرم شدن قطعات و تجهیزات برقی شود. اگر این گرمای بیش از حد، مواد قابل اشتعال مانند عایق‌ها، کابل‌ها، پلاستیک و غیره را بسوزاند، آتش سوزی رخ می‌دهد.

با توجه به اهمیت کنترل برق در دیتاسنتر و پیشرفت در بهره وری انرژی و قدرت، گروه فنی و مهندسی کارنو به تولید دستگاه پاور آنالایزر پرداخته است. دستگاه پاور آنالایزر به عنوان دستگاهی برای اندازه گیری پارامترهای ولتاژ، جریان و سایر پارامترها از جمله: فرکانس، توان اکتیو، راکتیو، توان ظاهری و ضریب قدرت به کار می رود. این دستگاه دارای پورت سریال بوده که قابلیت اتصال به سیستم مرکزی کنترل و مانیتورینگ کارنولاجیک و اسمارت بیت رک را فراهم می آورد. این نوع سیستم های کنترل و مانیتورینگ کارنو امکان کنترل پارامتر های مهمی از قبیل:

 • بالا یا پایین رفتن دما و یا رطوبت ( کنترل و مانیتورینگ دما و رطوبت محیط )
 • باز بودن درب اتاق
 • باز بودن درب رک ها
 • نشتی آب
 • اعلام حریق
 • اعلام تردد غیر مجاز (دزدگیر)
 • اضافه جریان در هر رک و یا در UPSها
 • کاهش ولتاژ ورودی در هر رک و یا UPSها

را دارد که برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هر یک از سیستم ها می توانید به صفحه محصولات کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور کارنو مراجعه کنید و یا با کارشناسان کارنو تماس بگیرید.

با استفاده از پاور آنالایزر کارنو، می توان از اتلاف انرژی برق در دستگاه های اینورتر، موتور و مدار های روشنایی و برق جلوگیری کرد.

در دستگاه مولتی امکان تعریف ضریب CT وجود دارد. از این رو با توجه به CT به کار رفته در تابلو الکتریکال، می توان برای اندازه گیری جریان مورد نظر استفاده نمود.

ارتباط با کارنو

ویژگی های دستگاه پاور آنالایزر کارنو

 • True RMS
 • کلاس دقت 0.5 برای ولتاژ و جریان
 • کلاس دقت 1 برای توان
 • انتخاب ضریب CT بصورت نرم افزاری
 • قابلیت انجام کالیبراسیون بصورت نرم افزاری
 • دارای نمایشگر به منظور مشاهده پارامترای دستگاه
 • امکان شبکه کردن و اتصال چند دستگاه به کارنولاجیک و اسمارت بیت رک

در دستگاه پاور آنالایزر کارنو امکان بررسی جریان و ولتاژ در دو قسمت قبل از قطعه UPS و بعد از UPS وجود دارد. همانطور که می دانید UPS یکی از اصلی ترین قطعات موجود در دیتاسنتر است. استفاده از سیستم UPS برای تأمین برق پایدار در هنگام قطعی موقتی برق بسیار مفید است.  UPS می‌تواند به عنوان یک سیستم پشتیبان برق عمل کند و در هنگام قطعی برق، از باتری‌های خود برق را تأمین کند تا زمانی که منابع برق اصلی دوباره برقرار شوند یا ژنراتورهای پشتیبان راه‌اندازی شوند.

در اکثر مواقع خود سیستم UPSدر دیتاسنتر دچار مشکل می شود و جریان زیادی را به خود اختصاص می دهد. از همین رو، پاور آنلایزر کارنو قابلیت کنترل و بررسی جریان قبل از UPS را نیز دارد و  در صورت بروز مشکل در UPS می تواند هشدار دهد.

سنسور دیگری از دستگاه پاور آنلایزر کارنو بعد از UPS قرار می گیرد تا در صورت بروز مشکل در دیگر دستگاه های دیتاسنتر، مدیر IT مطلع شود.

شما می توانید برای خرید و کسب  اطلاعات بیشتر درباره دستگاه پاور آنالایزر با کارشناسان کارنو تماس بگیرید.

021-88486300

051-37057050-4