Untitled-3

کف کاذب چیست؟

کف کاذب (raised flooring, access floor(ing), raised access computer floor) یک طبقه ساختاری بالای سطح زمین است که در زیر آن فضای مناسبی برای خدمات مکانیکی و الکتریکی فراهم می گردد. کف کاذب به طور گسترده در ساختمان های اداری مدرن استفاده می شود همچنین در مراکز فرماندهی، دیتاسنترها، اتاق های سرور و کامپیوتر که به مسیرهایی جهت خدمات مکانیکی، کابل کشی، سیم کشی و تامین برق نیاز هست، کاربرد دارد. کف کاذب می تواند در ارتفاع های متفاوت از ۱۲cm تا ۵۶cm با توجه به خدمات مورد نیاز نصب گردد. امکانات اضافی و نوردهی اغلب بر اساس نیاز افراد ارائه می گردد.

در آمریکا توزیع هوا از کف، به عنوان یک روش معمول جهت سیستم های خنک کننده استفاده می شود. این روش در اروپا در سال ۱۹۷۰ اجرا شده بود. کانال های ایرکاندیشن در دیتاسنترها اغلب با کف کاذب در ارتباط است. سوراخ های تایل ها (مربع های کاشی مانند را تایل می گویند) معمولا زیر سیستم های کامپیوتری قرار میگیرد تا هوا به صورت مستقیم به سیستم ها برسد.

۸۰۰px-Beneath-the-raised-floor-0a

Cabinet_Asile

Untitled-2

شرکت کارنو کف کاذب هایی با کیفیت بسیار بالا مطابق با استاندارد جهانی طراحی و تولید کرده که جهت مشاهده و خرید آنلاین این محصول می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید

Untitled-2

این نوع از کف کاذب متشکل از یک چارچوب فلزی مشبک با قابلیت تنظیم ارتفاع می باشد که معمولا ابعاد ۲در ۲ فوت یا ۶۰ در ۶۰ سانتی متر است. ارتفاع پایه ها و ستون که در زیر ذکر شده به ابعاد شش اینچ یا ۱۵ سانتی متر با ارتفاع معمولی بین ۲۴ اینچ به ۴۸ اینچ میرسد. پانل ها به طور معمول از خرده فولاد با یک هسته داخلی سیمانی ساخته شده اند. میتوان پس از اتمام کار، کف کاذب را با توجه به نیاز با سرامیک، انواع کف پوش ضد حریق، سنگ مرمر و … پوشاند. در اتاق کامپیوتر و آزمایشگاه از کف پوش آنتی استاتیک استفاده می شود که از انفجار و آتش سوزی جلوگیری می کند. هنگام استفاده از یک پانل (تایل)، گاهی پانل به سمت چپ متصل می شود. این نوع کف کاذب اغلب در محدوده ی راهروها، لابی ها، موزه ها و غیره استفاده می شود. در اتاق های مدرن جهت به حداقل رساندن اتلاف انرژي در خنک سازی اتاق از این کف کاذب ها استفاده می شود. این تهویه به طور خودکار دارای سیستم حفاظت از آتش و تهویه ی هوا است. همچنین در شروع یک پروژه ی ساختمانی جهت کاهش هزینه میتوان گرم کننده ی کف را در زیر کف کاذب قرار داد. استفاده از تایل ها می تواند فضای کثیف، شلوغ و پر از سیم روی زمین را بپوشاند. بعضی از این کف کاذب ها فقط با ابزار مکش قابل برداشتن هستند. کارنو در تولید کف کاذب به گونه ای آن را طراحی نموده است که بدون نیاز به ابزار مکش و به راحتی قابل برداشتن می باشد.

برچسب:

کف کاذب , Raised Floor Features , اجرای کف کاذب , کف کاذب اتاق سرور , غرفه سازی , کفپوش , انواع کف , کف , کف کاذب فولادی , اتاق سرور , انواع کف سازی , طراحی دیتا سنتر , طراحی کف , استانداردهای اتاق سرور , کف کاذب لگراند