BMS-new-Logo

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

Untitled-3

هوشمندسازی موتورخانه

یک ساختمان هوشمند ساختمانی است که در بر دارنده محیطی پویا و مقرون به صرفه به وسیله یک پارچه کردن چهار عنصر اصلی یعنی سامانه‌ها، ساختار، سرویس‌ها، مدیریت و رابطه میان آن‌ها است. سیستم مدیریت ساختمان (BMS) یا سیستم اتوماسیون ساختمان (BAS) به سیستمی اطلاق می شود که در یک ساختمان نصب شده و از طریق اجزای خود کنترل قسمت های مختلف ساختمان را برعهده داشته و نمایش خروجی های مناسب را برای کاربر امکان پذیر می نماید. قسمت های مختلف تحت کنترل معمولاً شامل موارد زیر هستند:

  • تاسیسات مکانیکی
  • سیستم تهویه مطبوع (HVAC)
  • تجهیزات روشنایی
  • مواردی همچون سیستم های ایمنی، آتش نشانی، تنظیم دسترسی، تامین برق اضطراری و … نیز قابل گسترش می باشد.

به طور کلی هدف از استفاده از سیستم های BMS در یک ساختمان تطبیق شرایط کارکرد اجزای مختلف با توجه به شرایط محیطی و نیاز ساختمان در آن زمان است.

مدیریت هوشمند گرمایش سرمایش مرکزی

با پایش مستمر و لحظه به لحظه دمای محیط خارج از ساختمان و تنظیم دمای سیستم گرمایش و سرمایش جهت دستیابی به دمای مطلوب در داخل ساختمان، علاوه بر کاهش مصرف انرژی مورد نیاز برای واحد های مسکونی، تولیدی و یا تجاری از استهلاک تجهیزات موتورخانه نیز به نحو چشمگیری جلوگیری نمود. درساختمان های اداری با استفاده از مدیریت زمان و برنامه ریزی زمان حضور پرسنل می توان ضمن حفظ شرایط آسایش به مدیریت مصرف انرژی و مصرف انرژی کمتر دست یافت.

ahu-logoکنترل هوشمند هواسازها

در سیستم های کنترل هوشمند هواساز و تأسیسات تهویه مطبوع با مدیریت زمان و مصرف انرژی و به خصوص استفاده از ظرفیت های دمای محیط در تهویه مطبوع و فصول گرم سال کمک شایانی به کاهش مصرف آب و برق مصرفی می نماید و همچنین قادر به ایجاد ظرفیت مازاد در زمان اوج مصرف می باشد. با توجه به نوع کاربری ساختمان، کنترل شرایط محیطی از جمله دما، رطوبت، سرمایش و گرمایش فصلی، کنترل آلاینده های سیال در هوا، کنترل هوای تازه به نسبت حضور افراد در ساختمان و بسیاری پارامترهای دیگر با استفاده از سیستم کنترل هوشمند هواساز امکان پذیر می باشد.

نمایش، پایش و هشدار دما (زنجیره سرد)

در زنجیره سرد و بسیاری از محیط های سردخانه ای پایش و حفظ دمای محیط از اهمیتی حیاتی برخوردار است. سامانه  پایش و هشدار مرکزی دما با پایش دایمی دمای محیط، کاربر را قادر می سازد تا به صورت آنلاین  و تحت وب کوچکترین تغییرات دمایی را رصد کرده و از هشدارهای مورد نیاز در  زنجیره سرد مطلع و متناسب با آن اقدام نماید.

Untitled-2

number-2خانه هوشمند

خانه هوشمند به خانه ای اطلاق می شود که با نصب تجهیزات هوشمند سازی امکان کنترل و مدیریت الکترونیکی و مکانیکی آنها را فراهم میکند. تمامی وسایل و تجهیزاتی که با برق کار می کنند را می توان به شبکه خانه هوشمند وصل نمود. آنچه که در یک خانه هوشمند بیش از همه مورد استفاده قرا می گیرد به شرح زیر است:

  • مدیریت روشنایی
  • مدیریت گرمایش و سرمایش
  • امنیت خانه
  • سینمای خانگی

خانه هوشمند آسایش، امنیت و بهینه سازی مصرف انرژی را برای ساکنین خانه به ارمغان می آورد.

شرکت فراز شبکه کارنو مفتخر است که همواره سعی نموده راه کارهایی خاص و متفاوت را در اختیار کاربران قرار دهد. از این رو این شرکت با برندهای مطرحی چون ABB، HDL و Fibaro و سایر شرکت هایی از این دست خدمات خاص خود را ارائه می دهد، که هر کدام از بهترین گزینه های موجود در بازار برای هوشمند سازی می باشند. این برندها تحت پروتکل های KNX، Z-wave و PLC-BUS عمل می کنند.

خانه هوشمند ABB

abb

شرکت ABB با بیش از ۱۳۰ سال سابقه یکی از شرکت های پیشرو در زمینه هوشمند سازی ساختمان می باشد. این شرکت از پیشگامان تکنوروژی هوشمندسازی ساختمان تحت پروتکل KNX بوده و پروژه های خود را در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا به انجام رسانده است. این گروه صنعتی با در اختیار گرفتن شرکت هایی چون Busch-Jaeger و STOTZ  دارای بزرگترین و کامل ترین خط تولید محصولات KNX در آلمان می باشد. محصولات شرکت ABB در دسته بندی های اتوماسیون خانگی، اداری، هتلی و تجهیزات ولتاژ پایین و برق و سیستم فشار قوی ارائه می شوند.

خانه هوشمند HDL

شرکت HDL فعالیت خود را از سال ۱۹۸۵ در شهر گوانجو آغاز کرده است. تا کنون با بیش ۲۰۰ نماینده و بیش از ۱۳۰۰ همکار در دنیا توانسته است به یک شرکت بین المللی تبدیل شود. محصولات این شرکت به طور خاص در زمینه های هوشمند سازی ساختمان، هوشمند سازی هتل، تجهیزات نورپردازی صحنه بوده و تحت دو پروتکل شناخته شده HDL Buspro و HDL KNX ارائه می شوند.این مجموعه به همراه شبکه ای فعال در سراسر دنیا راه حل هایی نوآورانه و همگام بهینه سازی مصرف انرژی و بهبود شرایط مدیریت، راحتی و آسودگی را در فضای زندگی افراد ارائه می دهد.

خانه هوشمند Fibaro

در حال حاضر یکی از بهترین راهکار هوشمندسازی ساختمان موجود در بازار سیستم فیبارو می باشد. فیبارو آزادی کامل کنترل و ارتباطات را فراهم می سازد، به عنوان مثال این سیستم با اکثر گوشی های تلفن همراه موجود در بازار سازگار است. سیستم فیبارو، دستگاه ها را به صورت مستقل مانیتور و چک می کند و در صورت بروز حادثه شما را مطلع می سازد. هدف ما از ارائه محصولات فیبارو ایجاد راه حلی ارزان و قابل استفاده برای همه بوده است تا محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت پایین ارائه کنیم. تحقیقات صورت گرفته در مارس ۲۰۱۱، بیان گر این است که محصولات این شرکت کمترین قیمت را در رده سیستم های هوشمند در بازار جهانی داشته است.