BMS-new-Logo

سیستم مانیتورینگ اتاق سرور و دیتاسنتر

Untitled-3

امروزه اتاق سرور یا مرکز داده، اصلی ترین بخش در هر سازمان می باشد و هرگونه اشکال در عملکرد آن باعث از کار افتادن سیستم ها و ایجاد خسارت فراوان به آن سازمان میشود بطوری که در بعضی مواقع این خسارات جبران ناپذیر می باشند. انتخاب تجهیزات مناسب برای مراکزداده یکی از راهکارهای کنترل کارکرد صحیح و بهینه می باشد. اما یکی از مهمترین عوامل در عملکرد صحیح این تجهیزات وجود شرایط مناسب محیطی همچون دما، رطوبت و ولتاژ مناسب است. نکته قابل توجه دیگر، وضعیت امنیت و ایمنی اتاق سرور می باشد که آن را در مقابل حریق، دستبرد و… حفظ نماید. عموماً بسیاری از حوادثی که در مراکزداده رخ می دهند قابل پیشگیری هستند و نظارت و مانیتورینگ عوامل محیطی مرکزداده در پیشگیری این حوادث تأثیر بسزایی دارد.

در همین راستا شرکت فنی و مهندسی فراز شبکه کارنو با تکیه بر دانش فنی متخصصان خود، اقدام به طراحی و تولید سیستم های مانیتورینگ و کنترل اتاق سرور و دیتاسنتر نموده است. این سیستم ها مجهز به سخت افزار صنعتی بوده و به طور خاص برای کنترل عوامل محیطی همچون دما، رطوبت، نشتی، دود، وضعیت درب رک ها و درب اتاق سرور، ولتاژ و جریان رک ها و upsها، تشخیص حضور و … طراحی و ساخته شده است و با ارسال فرامین مربوطه با توجه به عوامل ذکر شده، اقدام به رفع و اطلاع رسانی به مسئول مربوطه خواهد نمود.

قابل ذکر است که شرکت فنی و مهندسی فراز شبکه کارنو محدودیتی در سفارشی سازی و بهینه سازی مشخصات فنی سیستم مدیریت زیرساخت نداشته و با توجه به نیاز کارفرما قابل توسعه و گسترش می باشد.

گروه فنی و مهندسی کارنو برای مانیتورینگ اتاق سرور و مراکز داده دو تجهیز اختصاصی طراحی و تولید نموده است

karnologic_2
karnologic_2

به کمک محصولات طراحی و تولید شده توسط گروه فنی و مهندسی فراز شبکه کارنو می توان سیستم مانیتورینگ کاملی جهت جمع آوری اطلاعات سنسورهای مختلف، پردازش اطلاعات و آلارم، ثبت و ذخیره سازی اطلاعات، پایش و مانیتورینگ آنلاین را به صورت یکپارچه و جامع مطابق با استانداردها در اختیار داشت.

سیستم مانیتورینگ اتاق سرور دارای سخت افزاری هوشمند با عملکرد مستقل و انعطاف پذیر می باشد. این سیستم به صورت هوشمند و ۲۴ ساعته محیط و تجهیزات اتاق سرور را تحت نظر داشته و تمامی وقایع را ثبت می نماید. سخت افزار این سیستم داری ورودی و خروجی های متنوعی بوده که امکان اتصال سنسورهای دما، رطوبت، نشت آب، دود و … را فراهم می کند، از طرفی توسط پورت های RS485 و LAN قابلیت دسترسی برای مانیتورینگ و کنترل را دارد.

این سیستم دارای نمایشگر لمسی و مستقل می باشد که بدون نیاز به نرم افزار یا سیستم کامپیوتری، امکان دسترسی به کلیه اطلاعات و تنظیمات مورد نیاز را فراهم می کند. این پنل دارای واسط کاربری بسیار قدرتمندی است که می تواند تنظیمات پارامترهای مختلف را در اختیار مدیران قرار دهد که در صورت عبور مقادیر سنسورها از این تنظیمات سیستم به شماره تلفن های همراه ذخیره شده، آلارم مربوطه را از طریق پیام کوتاه ارسال نماید. پنل مانیتورینگ امکان ثبت اطلاعات دریافتی را به صورت زمانبدی شده بر روی فلش مموری جانبی خود به فرمت نرم افزار اکسل داشته و امکان بررسی اطلاعات را به صورت آفلاین در اختیار کاربر قرار می دهد.

شایان ذکر است که در سیستم مانیتورینگ اتاق سرور، بخش سامانه پیامکی به صورت سخت افزاری در داخل دستگاه تعبیه شده است و دستگاه به صورت مستقل تمامی هشدارهای لازم و گزارش ها را از طریق پیامک به شماره های تعریف شده ارسال می نماید.

کلمات کلیدی: کارنولاجیک، مانیتوریتگ اتاق سرور، مانیتوریتگ دیتاسنتر، هوشمندسازی اتاق سرور، هوشمندسازی دیتاسنتر، دستگاه کنترل دما و رطوبت اتاق سرور، سیستم جامع کنترل اتاق هاي سرور، دستگاه مانیتورینگ اتاق سرور، سنسور دما اتاق سرور، کنترل دما اتاق سرور، سنسور دما و رطوبت تحت شبکه، كنترل دما و رطوبت اتاق سرور، سیستم کنترل محیطی اتاق سرور، سیستم هوشمند اتاق سرور، هوشمندسازی رک

DCIM، مدیریت زیرساخت اطاق سرور، مدیریت زیرساخت دیتاسنتر، مدیریت زیرساخت دیتاسنتر در تهران، مدیریت زیرساخت دیتاسنتر در مشهد، مدیریت زیرساخت اطاق سرور در مشهد، مدیریت زیرساخت اطاق سرور در تهران، هوشمندسازی دیتاسنتر در مشهد، هوشمندسازی دیتاسنتر در تهران، هوشمندسازی اطاق سرور در مشهد، هوشمندسازی اطاق سرور در تهران، تجهیزات هوشمند سازی اطاق سرور، تجهیزات هوشمندسازی دیتاسنتر، مانیتورینگ اطاق سرور، مانیتورینگ دیتاسنتر، اعلام حریق اطاق سرور، اعلام حریق دیتاسنتر، اطفا حریق اطاق سنتر، اطفا حریق دیتاسنتر، کنترل تردد اطاق سرور، کنترل تردد دیتاسنتر، مدیر دیتاسنتر، مدیریت اطاق سرور، مدیریت دیتاسنتر، اطاق NOC، پیاده سازی اطاق NOC، کنترل دما و رطوبت اطاق سرور، کنترل دما و رطوبت دیتاسنتر