پاور ماژول هوشمند

 

تولید کننده پاور ماژول

فراز شبکه کارنو تولید کننده پاور ماژول

معرفی دستگاه پاور ماژول (power distribution unit)

Untitled-2

در داخل رک های مخابراتی و دیتا برای توزیع برق بین دستگاه های مصرف کننده مانند روتر ها، سرور ها، سوییچ ها و … از دستگاهی به نام پاور ماژول یا power distribution unit استفاده می شود که به اختصار PDU نیز گفته می شود. با توجه به اینکه این قطعه به عنوان آخرین وسیله استفاده شده در شبکه برق رسانی از نیروگاه تا یک تجهیز (مثل یک سرور و یا سوئیچ) می باشد، از اهمیت بالایی برخوردار است.

کارنوپاور، پاور ماژول هوشمند

Untitled-2

شرکت فنی مهندسی فراز شبکه کارنو با توجه به حجم تجهیزات الکتریکی نصب شده در رک ها و اهمیت تأمین توان برق مصرفی این تجهیزات، به منظور پاسخگویی به نیاز کاربران با نگاهی تخصصی به این مهم، اقدام به طراحی و تولید پاور و ارائه پنل های توزیع برق با نام تجاری کارنوپاور در انواع مختلف نموده است. برای مجموعه کارنو باعث افتخار است که بتواند سهمی از تولید کشور داشته و به عنوان تولید کننده پاور ماژول نیاز های داخلی را تا حدی برآورده سازد.

پاور های موجود در بازار دارای کیفیت بسیار پایینی هستند. کابل های استفاده شده در آنها ضعیف، مواد اولیه و پلاستیک استفاده شده در پریزهای آن بسیار نامرغوب و بسیار سبک، جنس بدنه آلومینیوم ضعیف و بزرگترین مشکل آن عدم کنترل و امنیت در زمان اضافه بار می باشد. زمانی که یکی از تجهیزات مصرف کننده دچار مشکل شود و جریان زیادی مصرف نماید و یا اتصال کوتاهی رخ دهد، در بیشتر مواقع، پریزهای استفاده شده در پاور ماژولهای معمولی به علت گرمای ایجاد شده شروع به ذوب شدن می کنند و این خود باعث آتش سوزی می شود. در بهترین حالت نیز، خود پاور ماژول شروع به کشیدن جریان می نماید و کل برق رک از تابلو برق اصلی قطع می شود که این خود نیز باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی برای تمامی تجهیزات متصل به PDU خواهد گردید و خسارات جبران ناپذیری به بار خواهد آورد. از این رو شرکت فراز شبکه کارنو به عنوان تولید کننده سعی بر ایمن سازی این تجهیزات نموده است.

پاور ماژول

ویژگی های کلی کارنوپاور

Untitled-2

تمامی پاور ماژولهای تولیدی شرکت فنی و مهندسی کارنو، رک مونت بوده و به منظور استحکام بیشتر و همخوانی با محیط، بدنه آنها از گالوانیزه ۱٫۵ با رنگ الکترواستاتیک کوره ای به رنگ مشکی می باشد. ورودی کابل برق ورودی ۲٫۵×۳ به طول ۳ متر با دوشاخه DIN49441 می باشد. مدل فیوزهای مینیاتوری لگراند اصل بوده و پریزهای برق از جنس مرغوب و با کیفیت تولید شده اند.

به علت اختصاص هر پریز به فیوز جداگانه، زمانی که یکی از تجهیزات با مشکل مواجه شود، فقط همان دستگاه از مدار خارج شده و بقیه تجهیزات به کار خود ادامه می دهند.

با توجه به تنوع نیاز مصرف کنندگان کم مصرف و پرمصرف، فراز شبکه کارنو به عنوان تولید کننده پاور ماژولهای Karno Power سعی بر این داشته تا از ترکیب های متفاوت پریزهای متداول در صنعت IT استفاده کند. از این رو، کارنوپاور ها دارای ۷ پورت تا ۱۶ پورت با تنوع پریز های متفاوت می باشند که در جدول زیر آورده شده است. ( پاور ماژول بک تو بک نیز موجود است. )

ردیف توضیحات استاندارد
۱ پریز برق ساده ارت دار CEE7 , DIN49440
۲ پریز MK BS 1363
۳ پریز Back to Back IEC320 C-13

 

قابل ذکر است فراز شبکه کارنو به عنوان تولید کننده برای کارنوپاور ها یک سال گارانتی بی قید و شرط در سراسر ایران در نظر گرفته است.

انواع دستگاه های PDU ساخته شرکت فراز شبکه کارنو

Untitled-2

این محصولات در 8 مدل ساخته شده اند که ادامه به معرفی آنها می پردازیم :

تولید کننده پاور ماژول

۱- کارنو پاور مدل KARNO POWER-8P-8F

این دستگاه دارای ۸ عدد فیوز مینیاتوری با ظرفیت ۴ آمپر و ۸ عدد پریز برق ارت دار (استاندارد CEE7/4, DIN49440) می باشد. امکان سفارش هر نوع فیوزی با ظرفیت های متفاوت در زمان خرید امکان پذیر است. ابعاد این دستگاه استاندارد بوده و قابلیت نصب در تمامی رک ها را دارد.

مشاهده مشخصات فنی پاور ماژول 8P-8F

تولید کننده پاور ماژول

۲- کارنو پاور مدلKARNO POWER-7P-2F

این دستگاه دارای دو عدد فیوز مینیاتوری با ظرفیت ۱۶ آمپر، ۷ عدد پریز برق برق ارت دار (استاندارد CEE7/4, DIN49440) می باشد. با توجه به اینکه فراز شبکه کارنو، تولید کننده پاور ماژول است. امکان سفارش هر نوع فیوزی با ظرفیت های متفاوت در زمان خرید امکان پذیر است.
مشاهده مشخصات فنی پاور ماژول 7P-2F 

تولید کننده پاور ماژول

۳- کارنو پاور مدل KARNO POWER-8P-8G

این دستگاه از ۸ عدد پریز برق برق ارت دار (استاندارد CEE7/4, DIN49440) و ۸ عدد فیوز شیشه ای ۴ آمپر تشکیل شده است. حداکثر جریان مجاز برای این دستگاه ۳۲ آمپر می باشد.
مشاهده مشخصات فنی و خرید پاور ماژول 8P-8G

 پاور ماژول بک تو بک

۴- کارنو پاور مدل KARNO POWER-12B-12G

این محصول یک پاور بک تو بک است و برای کابل های برق کامپیوتری (استاندارد IEC320 C14) استفاده می شود، و دارای ۱۲ عدد پورت  IEC320 C-13 Back to Back و ۱۲ عدد فیوز شیشه ای می باشد.
مشاهده مشخصات فنی و خرید پاور ماژول 12B-12G

تولید کننده پاور ماژول

۵- کارنو پاور مدل KARNO POWER-8B-8G

این محصول به عنوان پاور بک تو بک برای کابل های برق کامپیوتری (استاندارد IEC320 C14) استفاده می شود، و دارای ۸ عدد پورت  IEC320 C-13 Back to Back و ۸ عدد فیوز شیشه ای می باشد.
مشاهده مشخصات فنی و خرید پاور ماژول 8B-8G

پاور ماژول بک تو بک

۶- کارنو پاور مدل KARNO POWER -16B-8G

این محصول به عنوان پاور بک تو بک برای کابل های برق کامپیوتری (استاندارد IEC320 C14) استفاده می شود، و دارای ۱۶ عدد پورت  IEC320 C-13 Back to Back و ۸ عدد فیوز شیشه ای می باشد. در این مدل هر دو عدد پورت دارای یک فیوز هستند.
مشاهده مشخصات فنی پاور ماژول 16B-8G

پاور ماژول

۷- کارنو پاور مدل KARNO POWER -8B-4M-8G

این دستگاه دارای ۸ عدد پورت IEC320 C-13 Back to Back، ۴ عدد پریز MK (استاندارد BS 1363) و ۸ عدد فیوز شیشه ای می باشد. در این مدل PDU هر دو پورت IEC320 C-13 Back to Back دارای یک فیوز هستند.
مشاهده مشخصات فنی پاور ماژول 8B-4M-8G
پاور ماژول

8- کارنو پاور مدل KARNO POWER -8B-4C-8G

این دستگاه دارای 12 پورت می باشد که 8 پورت آن EC320 C-13 Back to Back و 4 پورت آن، پریز یو پی اس از نوع c19 می باشد. این نوع دستگاه دارای 8 فیوز شیشه ای است.
مشاهده مشخصات فنی پاور ماژول 8B-4C-8G

 

سخن پایانی:

همان‌طور که می‌دانید قبل از خرید هر محصول باید در ابتدا آن محصول را به خوبی شناخته و سپس آن را ارزیابی نمائید. شناخت از محصول منجر خواهد شد تا آگاهانه به خرید آن اقدام نمائید. پاورماژول‌ها یا PDU ها نیز از انواع گوناگونی برخوردار هستند و شما باید با توجه به هدف کاربری شبکه‌ی خود آن‌ها را انتخاب نمائید. این موضوع زمانی محقق خواهد شد که اطلاعات لازم را به دست آورده باشید. ما نیز در این محتوا کوشیدیم تا اطلاعاتی از پاورماژول‌ها را در اختیار شما قرار دهیم.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت پاورماژول شبکه، همین الآن با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل فرمائید.

تماس با دفتر تهران:

021-88486300

تماس با دفتر مشهد:

051-37603760

به یاد داشته باشید که نصب پاور ماژول در داخل رک از اهمیت به‌سزایی برخوردار است؛ زیرا این محصول به توزیع جریان الکتریکی در بین تجهیزات رک می‌پردازد. پس برای خرید این محصول به کیفیت و متریال آن توجه نمائید.

لازم به ذکر است که شرکت فنی و مهندسی کارنو، جهت اطمینان شما از کیفیت پاورماژول‌ها، گارانتی یک ساله‌ای را در نظر گرفته است. شما می‌توانید با اطمینان خاطر، این محصولات را از ما خریداری نمائید.

در صورت داشتن هر سؤال، پیشنهاد یا انتقادی می‌توانید آن را با ما در قسمت دیدگاه این محتوا به اشتراک بگذارید.