هوشمندسازی اتاق سرور خود را به کارنو بسپارید

مرکز داده هوشمند

مهم نیست که در چه شغلی هستید، یکی از مهم‌ترین مکان‌ها در دفاتر شما همیشه اتاق‌های سرور هستند. اتاق‌های سرور، قلب ساختمان‌های اداری به حساب می‌آیند. تمام داده‌ها از طریق این اتاق است که جریان می‌یابد. هر گونه نقض در این زمینه می‌تواند صدمات جبران‌ناپذیری به کسب‌و کار وارد نماید. بنابراین، هوشمند سازی اتاق سرور امر بسیار ضروری‌ای خواهد بود و باید برای ارتقاء امنیت اتاق سرور و محافظت آن در برابر انواع تهدیدها، آن را هوشمند ساخت.

چالش‌های امنیتی اتاق سرور:

یک اتاق سرور با چندین تهدید امنیتی روبه‌رو است. از همین جهت است که هوشمند سازی اتاق سرور اهمیت دارد. در ادامه و به طور خلاصه، تعدادی از این چالش‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

نفوذ به داخل:

این اتاق‌ها نه تنها تجهیزات گران‌قیمت را در خود جای می‌دهند، بلکه داده‌های حساس را برای کسب‌وکار ذخیره می‌کنند. دسترسی به این اتاق‌ها معمولاً محدود به چند نفر است. هر گونه نقض دسترسی می‌تواند منجر به آسیب جدی برای کسب‌و‌کار شود. پس باید از ورود افراد غیر مسئول به داخل اتاق سرور جلوگیری شود. اکنون اتاق سرور هوشمند این چالش را حل کرده است و مدیران اتاق سرور می‌توانند بدون محدودیت مکانی و زمانی این مشکل را رفع کرده و از ورود افراد غیر مسئول جلوگیری نمایند و در صورت رخ دادن چنین اتفاقی خیلی زود از آن آگاه شده و اقدامات لازم را انجام دهند.

دمای بالا:

یکی دیگر از خطراتی که منجر به کاهش ایمنی اتاق سرور می‌شود، دمای بالا می‌باشد. اتاق‌های سرور، اتاق‌های بسته‌ی بدون در و پنجره هستند. آن‌ها دستگاه‌های محاسباتی سنگین و سایر تجهیزاتی را در خود جای می‌دهند که گرمای زیادی تولید می‌کنند. از همین جهت، برای تنظیم نمودن دمای اتاق سرور فقط به دستگاه‌های تهویه‌ی مطبوع متکی خواهید بود. با توجه به ماهیت تجهیزات، باید از دماهای بالا به هر قیمتی اجتناب کرد، زیرا می‌تواند منجر به آسیب دائمی به تجهیزات و حتی آتش‌سوزی شود. بنابراین، علاوه بر استاندارد سازی اتاق سرور و تهیه‌ی تجهیزات تهویه و سرمایش برای اتاق سرور باید از طریق راه‌اندازی سیستم هوشمند سازی، دما و رطوبت اتاق سرور را نیز مورد بررسی قرار داد. هوشمند سازی اتاق سرور به صاحبان مراکز داده کمک می‌کند تا بتوانند به طور دائم، دما و رطوبت اتاق سرور خود را مورد بررسی قرار دهند و در صورت کم یا زیاد بودن دما و رطوبت، سریعاً اقدامات لازم را انجام دهند.

خرابی تجهیزات:

تجهیزاتی که در اتاق‌های سرور قرار می‌گیرند باید همیشه در بهترین حالت خود کار کنند. حتی کوچکترین شکست می‌تواند منجر به از کار افتادن کل دفتر و وقفه در کسب‌وکار شود. بنابراین، نظارت بر سلامت این ماشین‌ها و شناسایی عیب‌ها قبل از خرابی بسیار مهم است.

به طور کلی یکی از اهداف هوشمند سازی Data Center نیز کنترل مرکز داده از راه دور می‌باشد. شما با استفاده از سیستم‌های هوشمند سازی اتاق سرور می‌توانید به موقع از خرابی تجهیزات آگاه شوید و برای رفع آن اقدامات مرتبط را انجام دهید.

تهدیدهای امنیتی دیگری برای اتاق سرور نیز وجود دارند که در به‌روزرسانی‌های بعدی به آن خواهیم پرداخت.

سیستم‌های مانیتورینگ اتاق سرور,هوشمند سازی Data Center,هوشمند سازی اتاق سرور,

هوشمند سازی اتاق سرور:

همانطور که در بالا خواندید، هوشمند سازی اتاق سرور از تهدیدهایی که می‌تواند به اتاق سرور وارد شود، جلوگیری می‌نماید.

برای راه‌اندازی مراکز داده به صرف زمان و بودجه نیاز است. در نتیجه، اگر زیرساخت‌های این مراکز به صورت هوشمند و استاندارد نباشند، زیان‌های زیادی به بار خواهد آمد.

استفاده از سیستم مانیتورینگ اتاق سرور می‌تواند به تمامی مدیران و صاحبان مراکز داده کمک کند تا دغدغه‌ی امنیت دیتاسنتر خود را نداشته باشند.

در همین راستا، شرکت فنی و مهندسی کارنو به طراحی و تولید انحصاری سیستم‌های مانیتورینگ اتاق سرور پرداخته است. با وجود پیاده‌سازی چنین سیستم‌هایی شما می‌توانید در هر زمان و در هر مکان کنترل اتاق سرور خود را در دست بگیرید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد اینکه هوشمند سازی اتاق سرور تا چه میزان اهمیت دارد و اینکه چه تأثیری بر عملکرد خروجی شبکه می‌گذارد، می‌توانید با کارشناسان شرکت کارنو تماس بگیرید.

معرفی سیستم‌های کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور:

استفاده از سیستم‌های کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور، باعث خواهد شد تا مراکز داده از قابلیت هوشمند‌سازی برخوردار شوند. اگر صاحب یک مرکز داده هستید، می‌توانید با استفاده از دستگاه‌های کارنولاجیک، اسمارت بیت رک و مینی اسمارت بیت رک از مرکز داده‌ای هوشمند برخوردار شوید. در واقع، شما با استفاده از این سیستم‌ها در هر زمان و مکانی، خواهید توانست وضعیت اتاق سرور و اتاق رک خود را بررسی نمائید.

اکنون در ادامه به معرفی این سیستم‌های هوشمند خواهیم پرداخت.

معرفی سیستم کارنو لاجیک (karnoLagic):

سیستم کارنو لاجیک دستگاهی است که برای سنجش و کنترل و مانیتورینگ شرایط محیطی اتاق سرور طراحی شده است. شما با استفاده از این سیستم خواهید توانست از داشتن یک اتاق سرور هوشمند بهره‌مند شوید. این سیستم به گونه‌ای طراحی شده است که شرایط محیطی اتاق سرور را بررسی نموده و در صورت وجود مشکل، آلارم‌هایی را به صاحبان مراکز داده ارسال می‌کند تا اقدامات لازم سریعاً صورت گیرد.

این محصول قابلیت سفارشی‌سازی را نیز دارد.

شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با سیستم کارنو لاجیک به صفحه‌ی معرفی محصولات سایت مراجعه نمائید.

سیستم‌های مانیتورینگ اتاق سرور,هوشمند سازی Data Center,هوشمند سازی اتاق سرور,

 

معرفی سیستم اِسمارت بیت رک (Smart BitRacK) و مینی اِسمارت بیت رک (Mini Smart BitRack):

سیستم اسمارت بیت رک و مینی اسمارت بیت رک که هر دو از تولیدات انحصاری شرکت کارنو است، برای داخل رک طراحی شده‌اند. شما به کمک این سیستم خواهید توانست از شرایط درونی رک مطلع شوید.

با هر گونه تغییر دما، رطوبت و غیره این سیستم هشدارهایی را به صاحبان مراکز داده ارسال خواهد کرد.

برای آشنایی بیشتر با هر یک از این دستگاه‌ها به قسمت معرفی محصولات سایت کارنو، مراجعه نمائید.

به یاد داشته باشید که در صورت عدم هوشمند سازی اتاق سرور، مدیریت و کنترل آن بسیار سخت خواهد بود و امنیت آن نیز کاهش می‌یابد.

سخن آخر:

شما می‌توانید برای هوشمند سازی اتاق سرور خود و خریداری دستگاه‌های کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور با کارشناسان شرکت فنی و مهندسی کارنو تماس بگیرید و تمام اطلاعات مورد نیاز را به دست آورید.

امید است که این مقاله برای شما کاربردی بوده باشد. منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و نظرات خود را در قسمت دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید.