انواع پاور ماژول 8 پورت کارنو

پاور ماژول 8 پورت

پاور ماژول که نام دیگر آن PDU است، یکی از تجهیزات شبکه است که در مراکز داده از آن برای برق رسانی تجهیزات استفاده می‌کنند. در واقع پاور ماژول‌ها درون رک‌ها قرار داده می‌شوند و می‌توان آنها را به دو دسته‌ی فیوز دار و ساده (غیر فیوزدار)، تقسیم نمود. پاور ماژول رک (توزیع کننده برق) وسیله‌ای‌ست شبیه به چند راهی برق که تعدادی پریز برق روی آن طراحی شده است، وظیفه اصلی پاورماژول، تغذیه و برق رسانی به اجزای داخلی رک مانند سوئیچ و  سرور است. Power Module قابل نصب در رک‌های شبکه است. قرارگیری پاور ماژول 8 پورت آن به صورت افقی‌ست.

اکنون واحد تحقیق و توسعه کارنو در این مقاله به معرفی پاور ماژول 8 پورت خواهد پرداخت؛ پس اگر به این مبحث علاقه‌مند هستید تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

معرفی پاور ماژول 8 پورت کارنو:

همانطور که خواندید، پاور ماژول، درون رک قرار می‌گیرد و وظیفه‌ برق رسانی و تغذیه‌ تجهیزات را برعهده دارد. از نظر ظاهری، پاور ماژول ها به چند راهی‌ها شباهت دارند و منظور از پورت‌ها نیز تعداد پریزهای برقی‌ست که بر روی PDUها، طراحی شده‌اند.

ترمینال پاورها (PDU)، از پورت‌های گوناگونی برخوردار هستند و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود آنها را خریداری نمائید.

قابل ذکر است که پاور ماژول‌های 3 پورت، 6 پورت، 8 پورت و 9 پورت جزء پرمصرف‌ترینها به حساب می‌آیند.

در نهایت هر چقدر تعداد تجهیزات درون رک بیشتر باشد، شما باید از چندین پاور ماژول استفاده کرده و یا PDU هایی را به کار ببرید که دارای پرت‌های بالاتری هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع پاور ماژول ها تماس بگیرید.
021-88486300
051-37603760

انواع ترمینال پاورهای 8 پورت شرکت فنی و مهندسی کارنو:

شرکت فنی و مهندسی کارنو، دو دهه است که در زمینه‌ی IT به فعالیت می‌پردازد. این شرکت تا اکنون، موفق به کسب تجربیات فراوان در این عرصه شده و توانسته است که کار خود را گسترش دهد و خود یکی از عرضه کنندگان و تولید کننده پاور ماژول‌های 8 پورت است.

از جمله:

اکنون در ادامه هر یک از پاور ماژول‌های 8 پورت شرکت کارنو را به شما توضیح خواهیم داد.

پاور ماژول 8 پورت بک تو بک مدل 8B-8G:

PDU,پاور ماژول 8 پورت,پاور ماژول 8 تایی,

این نوع PDU طبق استاندارد IEC320 C14 بوده و جهت کابل‌های برق کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. نوع پورت به کار رفته در این محصول از نوع IEC320 C-13 Back to Back است و جنس آن از گالوانیزه است. پاور ماژول 8 پورت بک تو بک، قابلیت اتصال به ارت را دارد و شما می‌توانید این محصول را در ابعاد 48cm × 6cm × 6.5cm تهیه نمائید.

تعداد فیوزهای به کار رفته در این محصول 8 عدد بوده و نوع آن نیز از شیشه است.

پاور ماژول 8 پورت فیوز دارد مدل 8P-8F:

پاور ماژول پورت,PDU,پاور ماژول 8 پورت,

این PDU از ابعاد استانداردی برخوردار بوده و قابلیت نصب در هر نوع رکی را دارد. جنس این محصول نیز از گالوانیزه است و رنگ آن مشکی‌ست. پاور ماژول8 پورت فیوز دار به ارت اتصال دارد و نوع فیوز به کار رفته در آن مینیاتوری است. ابعاد این محصول

48cm × 11cm × 16cm می‌باشد و نوع پورت به کار رفته در آن، پریز برق ارت دار CEE 7DIN 49440 است.

پاور ماژول 8 پورت مدل 8P-8G:

جنس بدنه این پاور ماژول از گالوانیزه است و رنگ آن مشکی‌ست. این پاور ماژول قابلیت اتصال به ارت را دارد و ابعاد آن 48cm × 8cm × 7cm است.  نوع فیوز به کار رفته در این کارنو پاور شیشه ای بوده و تعداد آن 8 عدد می‌باشد و هر پورت دارای یک فیوز جداگانه است.

نوع پورت استفاده شده نیز، پریز برق ارت دار CEE 7 DIN 49440 است.

پاور ماژول 8 تایی,پاور ماژول پورت,PDU,

پاور ماژول و مزیت‌های استفاده از آن:

در حال حاضر استفاده از PDUها از اهمیت وافری برخوردار است، چرا که این دستگاه‌ها جهت پایش و مدیریت ظرفیت برق مصرفی تجهیزات شبکه به کار برده می‌شوند. پاور ماژول‌های هوشمند، از چنین قابلیتی برخوردارند که تجهیزات متصل به آنها با توجه به جدول زمانبندی، در زمان مشخص، خاموش و روشن شوند. همچنین  شما می‌توانید با استفاده از پاور ماژول‌ها از خطراتی که به دلیل افزایش بار مصرفی، نوسانات برقی و یا کاهش ولتاژ رخ می‌دهند جلوگیری کرده و ایمنی اتاق سرور خود را افزایش دهید.

ترمینال پاورهای هوشمند از قابلیت‌های دیگری نیز برخوردار هستند. از جمله:

  • پایش دما و رطوبت محیط
  • تحلیل کامل دیتا
  • اندازه گیری ولتاژ، جریان و عدد توان

سخن آخر:

امید است که این مقاله برای شما مناسب بوده باشد. شما می‌توانید برای خرید پاور ماژول های 8 پورت و دیگر PDU ها با شرکت فنی و مهندسی کارنو تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمائید، همچنین می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کارنو پاورهای شرکت مهندسی کارنو به صفحه‌ محصولات مراجعه نمائید.

منتظر مقالات آینده ما باشید و ما را از نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود آگاه سازید.