اجرای شبکه های کامپیوتری در مشهد

شرکت شبکه های کامپیوتری مشهد

در طی این مقاله می خواهیم خدماتی که شرکت شبکه های کامپیوتری مشهد ارائه می دهد را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم. استفاده از این اطلاعات به شما کمک می کند که مراحل اجرای شبکه را در شهر خود یعنی مشهد به چه شرکت هایی بسپارید تا نتیجه کامل و دقیقی از شبکه تازه ساخته خود و یا شبکه پیش ساخته و ارتقاء یافته کسب نمایید.

شبکه های کامپیوتری مشهد,شرکت های اجرای شبکه در مشهد,شبکه های کامپیوتری مشهد,

گروه فنی و مهندسی کارنو مجری شبکه های کامپیوتری

شبکه های کامپیوتری مشهد,شرکت های اجرای شبکه در مشهد,شبکه های کامپیوتری مشهد,

تعریف کلی برروی شبکه های کامپیوتری:

به طور کلی به تعدادی از کامپیوتر هایی که در یک سازمان به صورت یک پارچه در کنار هم قرار گرفته اند و فعالیت های روزانه کاربران را در جهت اجرایی کردن یک هدف مشترک به اتمام می رسانند، شبکه کامپیوتری گفته می شود. این شبکه های کامپیوتری می تواند در ابتدا بسیار کوچک باشد یعنی در سطح سازمان و با گذشت زمان با ارتقاء آن ها سطوح اتصال یافته به شبکه را گسترده تر کرده و کاربران بیشتری را در سازمان خود بکار بگیرند.

 

خدمات مشاوره ای که توسط شرکت شبکه های کامپیوتری انجام می شود به چه صورتی است؟

 

در اولین قدم برای آن که کادر فنی شرکت قادر باشند به مشتریان خود خدماتی ارائه دهند لازم است محیط اجرای فعالیت و زیر ساخت های مربوطه با دقت کافی بررسی شده و هدف مشتری را از اجرای یک شبکه کامپیوتری کسب کرده تا مشاوران قادر باشند فعالیت های اجرایی خود را بر پای هدف مشتری و مطابق با زیرساخت ها و فضای در اختیار داشته پیش ببرند. کادر فنی پس از آن که شرایط موجود را مورد بررسی قرار دادند، لازم است استاندارد ها و اتصال مورد نیاز را بررسی کرده و متوجه شوند که آیا اجرای شبکه در فضای مورد نظر با توجه به اهداف مشتری قابل اجراء است یا خیر؟ و سپس مزایا و معایب پیش برد کار و میزان هزینه ای که در این راه باید صرف شود را طی یک جلسه کوتاه مدت مشاوره با مشتری در میان می گذارند. چنانچه مشتری قادر به پذیرفتن ریسک های موجود باشد تشکیل یک شبکه جدید به مرحله طراحی و اجراء میرسد.

 

در شرکت شبکه های کامپیوتری مشهد چه خدماتی ارائه می شود؟

 • یکی از ابتدایی ترین خدماتی که توسط شرکت های شبکه کار مشهد ارائه می شود که صد البته مهم ترین و سخت ترین قسمت کار کادر فنی این شرکت می باشد راه اندازی یک شبکه کامپیوتری بنا شده بر پایه استاندارد های مربوطه می باشد.
 • راه اندازی و تنظیم روتر ها و سوئیچ ها در محیط شبکه از جمله دیگر فعالیت های مربوط به شرکت شبکه کار مشهد می باشد.
 • اجرای سرور های ویندوزی و لینوکسی از دیگر وظایف محول شده به کادر فنی این شرکت ها می باشد.
 • نصب و راه اندازی فایر وال ها بر روی تمامی سیستم های موجود در شبکه کامپیوتری
 • اجرای اتاق مانیتورینگ شبکه مطابق با اصول از پیش تعیین شده.
 • اجرای تنظیمات سرویس بک آپ گیری خودکار بر روی سیستم ها به منظور حفظ اطلاعات موجود در شبکه.
 • نصب نرم افزار های مورد نیاز کاربران شبکه از دیگر وظایف کادر فنی شرکت می باشد.

شبکه های کامپیوتری مشهد,شرکت های اجرای شبکه در مشهد,شبکه های کامپیوتری مشهد,

یک شبکه کامپیوتری برای آن که بتواند عملکرد مثبتی در زمینه رفع نیاز کاربران ارائه دهد باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در زمان اجرای یک شبکه کامپیوتری توسط شرکت های شبکه کار مشهد باید برخی از نکات در نظرگرفته شود تا شبکه تازه تشکیل شده و یا ارتقاء یافته بتواند تمامی انتظارات کاربران را برآورده سازد که ما در ادامه به مهم ترین این نکات اشاره می کنیم:

 • انتخاب بهترین تجهیزات و مناسب ترین آن ها با توجه به اهدافی که شبکه می خواهد دنبال کند.
 • لازم است کیفیت تجهیزات انتخابی با توجه به بودجه صرف شده در این راه در بالاترین سطح وجود داشته باشد.
 • انتخاب و خرید تجهیزات اضافی و بلا استفاده علاوه بر ایجاد هزینه اضافی برای سرپرست شبکه و مدیر بخش، فضای زیرساخت مجموعه را نیز بیهوده اشغال می کند و مسیر رفت و آمد را برای کارکنان شبکه مشکل ساز می کند.
 • یکی دیگر از نکاتی که در زمینه تاسیس یک شبکه کامپیوتری قوی باید مورد توجه قرار بگیرد برقراری امنیت در شبکه به منظور حفظ و نگهداری اطلاعات محرمانه می باشد.
 • ایجاد شرایطی مناسب به منظور پیشگیری از بروز حوادث از دیگر نکاتی است که در این زمینه باید مورد توجه قرار بگیرد زیرا در شبکه کامپیوتری و خصوصا در اتاق سرور و اتاق مانیتورینگ گران ترین و مهم ترین تجهیزات و اطلاعات نگهداری می شود و ایجاد یک حادثه غیر مترقبه می تواند به کلی تمامی تجهیزات و اطلاعات را نابود کند و هزینه بسیاری را بر دوش کارمندان بخش واگذار کند.

در کابل کشی شبکه نیز لازم است از تجهیزاتی استفاده شود که کمترین میزان استفاده از کابل را در شبکه داشته باشیم. زیرا با این کار نه تنها از هزینه های جانبی که کابل ها برایمان فراهم می آورند کاسته می شود، بلکه میزان نویز درون کابل ها نیز کاهش پیدا می کند و یک سیستم شبکه بسیار عالی و پر سرعت را برای انتقال فایل ها و اطلاعات تحویل می گیریم.

مزایای استفاده از شبکه‌های کامپیوتری:

اکنون که در مورد شرکت شبکه های کامپیوتری مشهد توضیحاتی را ارائه نمودیم در ادامه قصد داریم که در مورد مزایای استفاده از شبکه کامپیوتری اطلاعاتی را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار دهیم.

این مزیتها به شرح زیر آورده شده‌اند. از جمله:

 • کمک به رشد در تجارت
 • قابلیت اطمینان
 • اشتراک گذاری منابع
 • صرفه‌جویی در زمان
 • بهبود کارایی و حجم ذخیره سازی
 • هزینه

اکنون در ادامه به توضیح هر یک از این موارد خواهیم پرداخت.

کمک به رشد در تجارت:

یکی از مزیتهای مهم استفاده از شبکه‌های کامپیوتری این است که شما می‌‌توانید، تجارت خود را به واسطه‌ی آن مدیریت نمائید. این مدیریت از طریق ذخیره‌ی داده‌های شما در مکانی متمرکز خواهد بود. علاوه بر آن شما می‌توانید از طریق شبکه‌های کامپیوتری به داده‌های رایانه‌ای دیگری که در شبکه‌ی شما می‌باشند، دسترسی یابید. در نتیجه، شبکه‌های کامپیوتری در مشهد یا هر شهرستان دیگری بستری را برای اشتراک گذاری ایده‌های کارمندان فراهم می‌نمایند و همین امر باعث کارایی بیشتر و در نتیجه افزایش درآمد شرکت خواهد شد.

قابلیت اطمینان:

یکی دیگر از مزیت های شبکه‌های کامپیوتری این است که اطلاعات ذخیره شده در سرور مرکزی قابل اعتماد تلقی می‌شوند.

به عنوان مثال: در صورتی که اطلاعات یکی از رایانه‌ها از دست برود با استفاده از رایانه‌ی دیگر می‌توان به اطلاعات مشابه دسترسی یافت و در نهایت این اطمینان را به دست آورد که از طریق استفاده از شبکه‌های رایانه‌ای، هیچ‌گونه وقفه‌ای در محیط های کاری به وجود نمی‌آید.

اشتراک گذاری منابع:

از دیگر مزیت های شبکه‌های کامپیوتری، اشتراک گذاری منابع است. به عنوان مثال: اگر شرکتی از تعداد زیادی کارمند به وجود آمده باشد، در صورت استفاده نکردن از شبکه مجبور خواهد بود که تعداد زیادی چاپگر را برای کارمندان خود فراهم آورد؛ اما در صورت استفاده از شبکه، دیگر نیازی به تهیه‌ی چندین چاپگر نداشته و می‌تواند یک سخت‌افزار را بین تعداد کارمندان خود به اشتراک گذاشته تا تمامی افراد در صورت نیاز بتوانند به چاپگر دسترسی یابند.

صرفه جویی در زمان:

استفاده از شبکه های کامپیوتری در مدیریت زمان، موثر می‌باشد. شما می‌توانید با کمترین زمان با استفاده از شبکه، به انجام کارهای خود بپردازید.

تماس با دفتر تهران: ۸۸۴۸۶۳۰۰(۰۲۱) – تماس با دفتر مشهد: ۳۷۶۰۳۷۶۰(۰۵۱)