معرفی انواع پاور ماژول رک

انواع پاورماژول رک

در این مقاله با واحد تحقیق و توسعه‌ی کارنو همراه باشید تا با انواع پاور ماژول رک آشنا گردید. ما در این مقاله ابتدا به معرفی پاورماژول و کاربرد آن می‌پردازیم و سپس، انواع آن را به شما توضیح داده و سایر اطلاعات مربوط به این محصول را در اختیارتان قرار می‌دهیم. بنابراین، جهت آشنایی با این محصول تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی پاور ماژول و کاربرد آن:

نام اختصاری پاور ماژول (Power distribution unit)، PDU می‌باشد. پی. دی. یو ها از انواع گوناگونی برخوردار هستند.

پاورماژول‌ها یا PDUها، محصولاتی می‌باشند که تنها برای رک‌ها طراحی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند. آن‌ها از نظر ظاهری به سه‌راهی‌ها شباهت دارند. پاورماژول همانند سه‌راهی‌ یک قطعه‌ی مستطیل شکل است که چندین خروجی دارد. درواقع این محصول به توزیع برق در رک‌ها می‌پردازد. شما می‌توانید در مراکز داده‌ی خود برای توزیع برق بین دستگاه‌های مصرف کننده، همچون: سرورها، سوئیچ‌ها، روترها و غیره از این دستگاه استفاده نمائید.

با نصب پاورماژول‌ها در رک، تمامی تجهیزات فعال در داخل رک تغذیه می‌شوند.

پاورماژول‌ها علاوه بر توزیع برق، نظم و زیبایی داخل رک را نیز به همراه دارند.

انواع پاور ماژول رک:

همان‌طور که گفته شد پاور ماژول از انواع گوناگونی برخوردار است. اکنون در این زیر عنوان به معرفی برخی از پاور ماژول های رک شرکت فنی و مهندسی کارنو می‌پردازیم.

این پاورماژول‌ها به شرح زیر می‌باشد. از جمله:

  • PDU مدل KARNO POWER-8P-8F
  • PDU مدل KARNO POWER-7P-2F
  • PDU مدل KARNO POWER-8P-8G
  • PDU مدل KARNO POWER-12B-12G
  • PDU مدل KARNO POWER-8B-8G
  • PDU مدل KARNO POWER -16B-8G
  • PDU مدل KARNO POWER-8B-4M-8G

معرفی PDU مدل   :KARNO POWER-8P-8F

این پاور ماژول شامل 8 عدد فیوز مینیاتوری با ظرفیت 4 آمپر است. همچنین این محصول از 8 عدد پریز برق ارت دار برخوردار می‌باشد و به عنوان پاور ماژول 8 پورت شناخته می شود.

ابعاد این پاورماژول استاندارد است. از همین جهت، از قابلیت نصب در هر نوع رکی برخوردار می‌باشد.

علاوه بر آن، این محصول قابلیت سفارشی‌سازی را دارد و شما می‌توانید آن را با هر نوع فیوزی و با ظرفیت‌های متفاوتی سفارش دهید.

انواع پاورماژول رک,خرید پاورماژول رک,کارنو پاور,

معرفی PDU مدل KARNO POWER-7P-2F:

این PDU از دو عدد فیوز مینیاتوری برخوردار است که ظرفیت آن 16 آمپر می‌باشد. این محصول از 7 عدد پریز برق ارت دار برخوردار است. کارنو پاور 7P-2F از قابلیت نصب هر نوع فیوزی با ظرفیت‌های متفاوت برخوردار است.

معرفی PDU مدل KARNO POWER-8P-8G:

این محصول دارای 8 عدد پریز برق ارت دار است و از 8 عدد فیوز شیشه‌ای 4 آمپر تشکیل شده است. حداکثر جریان مجازی که برای این دستگاه در نظر گرفته شده است، 32 آمپر می‌باشد.

معرفی PDU مدل KARNO POWER-12B-12G:

اگر به دنبال یک پاور ماژول بک تو بک هستید، می‌توانید از PDU مدلKARNO POWER-12B-12G استفاده نمائید. این نوع پاورماژول برای کابل‌های برق کامپیوتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه از 12 عدد پورت و 12 عدد فیوز شیشه‌ای تشکیل شده است.

معرفی PDU مدل KARNO POWER-8B-8G:

این دستگاه نیز جزء پاورماژول‌های بک تو بک به حساب می‌آید و برای کابل‌های کامپیوتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این PDU از 8 عدد پورت بک تو بک و 8 عدد فیوز شیشه‌ای تشکیل شده است.

معرفی PDU مدل KARNO POWER -16B-8G:

پاورماژول کارنو پاور 16B-8G نیز جزء دسته‌ی بک تو بک می‌باشد و برای کابل‌های برق کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه از 16 عدد پورت بک تو بک و 8 عدد فیوز شیشه‌ای تشکیل شده است. هر دو عدد پورت در این پاورماژول از یک فیوز برخوردار است.

معرفی PDU مدل :KARNO POWER-8B-4M-8G

این محصول شامل 8 عدد پورت بک تو بک و 8 عدد فیوز شیشه‌ای می‌باشد. این پاورماژول، همانند پاورماژول 16B-8G بوده و هر دو عدد پورت آن از یک فیوز برخوردار می‌باشد.

*نکته: شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با این پاورماژول‌ها و اطلاع از مشخصات فنی آن‌ها به قسمت معرفی محصولات سایت مراجعه نمائید.

انواع پاورماژول رک,خرید پاورماژول رک,کارنو پاور,

آشنایی با ویژگی‌های کلی پاور ماژول کارنو:

تمامی پاور ماژول‌های شرکت فنی و مهندسی کارنو از نوع رک مونت می‌باشند. جنس آن‌ها از گالوانیزه است. رنگ آن نیز الکترواستاتیک کوره‌ای و به رنگ مشکی می‌باشد.

پریزهای برق کار شده در این پاور ماژول‌ها بسیار مرغوب بوده و فیوزهای آن کاملاً اصل می‌باشد.

هر پریز از فیوز جداگانه‌ای برخوردار است. اختصاص یافتن هر پریز به فیوز جداگانه باعث شده است که اگر یکی از تجهیزات با مشکلی مواجه شد، تنها همان دستگاه از مدار خارج شود و سایر تجهیزات از فعالیت باز نمانند و به کار خود ادامه دهند.

پاورماژول‌هایی که در بازارها موجود هستند، اغلب استاندارد نبوده و از کیفیت خوبی برخوردار نمی‌باشند. کابل‌های استفاده شده در این محصولات اغلب ضعیف هستند و ساختار آن‌ها از پلاستیک می‌باشد. پریزهای آ‌ن‌ها نیز نامرغوب است. استفاده از پریزهای غیراستاندارد و نامرغوب نیز موجب خواهد شد تا در زمان‌هایی که دما بالا است، ذوب شوند و احتمال وقوع آتش‌سوزی افزایش یابد. جنس بدنه‌ی آلومینیومی بعضی از PDU ضعیف می‌باشد و همین امر عدم کنترل و امنیت در زمان اضافه بار را به همراه دارد.

بنابراین، بهتر است که این محصولات را از شرکت‌ها و برندهای معتبر تهیه نمود.

خرید پاور ماژول رک:

شما می‌توانید برای خرید پاور ماژول رک، همین الآن با کارشناسان شرکت فنی و مهندسی کارنو تماس بگیرید. کارشناسان ما به شما کمک خواهند کرد تا با توجه به نیاز شبکه‌ی خود بهترین کارنو پاور ها را خریداری نمائید. به یاد داشته باشید که برای استفاده از این محصولات در ابتدا باید با ویژگی‌ها و مشخصات فنی آن‌ها به صورت کامل آشنا شوید. بنابراین، بهتر است که قبل از خرید پاور ماژول‌ها، مقالات مربوط به آن‌ها را مطالعه نموده و یا از کارشناسان و مشاوران ما کمک بگیرید. منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید. ما در مقالات آینده اطلاعات گسترده‌تری را در این باره در اختیار شما قرار می‌دهیم.

شما می‌توانید نظرات، انتقادات، پیشنهادات و پرسش‌های خود را در دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید.