پاورماژول چیست

پاور ماژول چیست

پاورماژول ها یا واحد توزیع قدرت، دستگاه هایی هستند که داری چندین خروجی متعدد بوده و برای توزیع برق به تجهیزاتی که داخل رک ها تعبیه شده اند از قبیل: سرورها، سوئیچ، روتر و پچ پنل و …. مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارتی از پاورماژول ها جهت کنترل برق در دیتا سنترها استفاده می شود.

مراکز داده نیز با چالشی هایی در برابر راه حل های مدیریت و حفاظت قدرت روبه رو هستند. به همین دلیل است که بسیاری از مراکز داده به نظارت PDU ها در بهبود بهروری، آپ تایم و رشد تکیه می کنند.
پاورماژول ها دارای انواع مختلفی هستند که به صورت رک مونت و غیر رکمونت می باشند و همچنین برخی از پاورماژول ها تحت شبکه LAN و یا SNMP هستند.
پاورماژول ها از تجهیزات پسیو شبکه هستند که قابل نصب در رک می باشند و از یک ورودی برق برخوردار می باشند. معمولاً در رک ها از دو پاورماژول استفاده می گردد که یکی از آنها به برق شهری و دیگری به برق UPS متصل می شوند. پاورِسرورها یا سایر تجهیزات موجود در رک، به PDU مختلف متصل می شوند.

کارنو پاور

پاورماژول های تولیدی شرکت کارنو، دارای انواع مختلف با کاربری های متفاوت هستند که برخی از آنها دارای فیوزهای مینیاتوری و شیشه ای می باشند تا در زمانی که جریانی بالاتر از جریان مشخص شده وارد گردد، فیوز واکنش نشان دهد و فقط دستگاه مربوطه که جریان بیشتری وارد کرده قطع میگردد و بقیه دستگاه ها در جریان مدار خود هستند. لذا این مسئله به امنیت رک و دستگاه های متصل به پاورماژول ها بسیار کمک میکند. پاورماژول ها دارای کابل برق 2.5*3 هستند که با جنس بدنه گالوانیزه به رنگ مشکی الکترواستاتیک ارائه می گردند