پاورماژول چیست؟

پاور ماژول چیست

پاورماژول‌ یا واحد توزیع قدرت، دستگاه‌هایی هستند که داری چندین خروجی متعدد بوده و برای توزیع برق به تجهیزاتی که داخل رک‌ها تعبیه شده اند از قبیل: سرورها، سوئیچ، روتر و پچ پنل و …. مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عبارتی از پاورماژول ها جهت کنترل برق در دیتا سنترها استفاده می‌شود.

“گروه فنی و مهندسی کارنو تولید کننده انواع پاور ماژول های مناسب برای مراکز حساس”

با ما تماس بگیرید:
021-88486300
051-37057050-4

 

انواع پاور ماژول های تولیدی کارنو

اگر قصد خرید پاور ماژول دارید بهتر است از شرکت معتبری چون فراز شبکه کارنو خرید کنید. گروه فنی و مهندسی کارنو تولید کننده انواع پاور ماژول با ویژگی های متفاوت برای مراکز حساس می باشد.

در ادامه به معرفی انواع پاور ماژول های کارنو میپردازیم:

پاور ماژول کارنو مدل 8P-8F: این نوع پاور ماژول دارای 8 عدد فیوز مینیاتوری با ظرفیت 4 آمپر و 8 عدد پریز ارت دار می باشد.

پاور ماژول کارنو مدل 8B-4M-8G: این نوع پاور ماژول دارای 12 پورت می باشد که 8 پورت آن مدل بک تو بک می باشد و 4 پورت دیگر پریز مدل MK است.

پاور ماژول کارنو مدل 16B-8G: این نوع پاور ماژول دارای 16 پورت بک تو بک می باشد که برای هر دو پورت، یک فیوز در نظر گرفته شده است.

پاور ماژول کارنو مدل 8B-8G: پاور ماژول 8B-8G دارای 8 پورت بک تو بک و 8 فیوز شیشه ای می باشد.

پاور ماژول کارنو مدل 12B-12G: پاور ماژول دارای 12 پورت بک تو بک و هر پورت داری فیوز می باشد.

پاور ماژول کارنو مدل 8P-8G: یکی از پر طرفدار ترین پاور ماژول ها می باشد که دارای 8 پریز ارت دار و 4 فیوز شیشه ای می باشد.

پاور ماژول کارنو مدل 7P-2F: این دستگاه دارای 7 پریز ارت دار و دو فیوز مینیاتوری می باشد.

پاور ماژول کارنو مدل 8B-4C-8G: یکی از جدید ترین تولیدات کارنو می باشد که دارای 8 پورت بک تو بک و 4 پریز یو پی اس از نوع c19 می باشد.

پاور ماژول چه کاری انجام می‌دهد؟

عملکرد اصلی پاور ماژول ها انجام سوئیچینگ جریان برق و تقویت در درایوهای با سرعت متغیر الکتریکی و سرور است. برخی از ماژول‌ها، قابلیت‌ها و هوشمندی را فراتر از این عملکردهای اساسی یکپارچه می‌کنند. آنها طراحی درایو را از طریق تعداد کم قطعات، فشردگی و قابلیت اطمینان و سادگی، فراهم می‌کنند.

مراکز داده با چالشی‌هایی در برابر راه حل‌های مدیریت و حفاظت قدرت روبه رو هستند. به همین دلیل است که بسیاری از مراکز داده به نظارت PDUها در بهبود بهروری، آپ تایم و رشد تکیه می‌کنند.
پاورماژول ها دارای انواع مختلفی هستند که به صورت رک مونت و غیر رکمونت هستند و همچنین برخی از پاورماژول ها تحت شبکه LAN و یا SNMP هستند.
پاورماژول ها از تجهیزات پسیو شبکه هستند که قابل نصب در رک و از یک ورودی برق برخوردار هستند. معمولاً در رک‌ها از دو پاورماژول استفاده می‌شود. یکی از آنها به برق شهری و دیگری به برق UPS متصل و پاورِ سرورها یا سایر تجهیزات موجود در رک، به PDU مختلف متصل می‌شوند.

LAN,PDU,SNMP,

وظیفه پاور ماژول در رک شبکه

تعدادی از تجهیزاتی که درون رک قرار دارند به کمک برق کار می‌کنند. برای تامین برق این تجهیزات اگر به طور مجزا این‌ها را به پریز برق وصل کنیم، برای همه تجهیزات جا و پریز برق کم می‌آوریم. همین‌طور استفاده از پریزهای مجزا ظاهر زیبایی ندارد و شبکه را بهم ریخته می‌کند و به طبع عملکرد آن با مشکل مواجه می‌شود. با پیچ کردن پاور ماژول داخل رک همه تجهیزات فعال که داخل رک نصب شده‌اند تغذیه می‌شوند. بنابراین زیبایی و صرفه جویی در مکان و تجهیزات را خواهیم داشت.

کارنو پاور

پاورماژول‌های تولیدی شرکت کارنو، دارای انواع مختلف با کاربری‌های متفاوت هستند که برخی از آنها دارای فیوزهای مینیاتوری و شیشه ای هستند تا در زمانی که جریانی بالاتر از جریان مشخص شده وارد گردد، فیوز واکنش نشان دهد و فقط دستگاه مربوطه که جریان بیشتری وارد کرده قطع می‌شود و بقیه دستگاه‌ها در جریان مدار خود هستند. لذا این مساله به امنیت رک و دستگاه‌های متصل به پاورماژول ها بسیار کمک می‌کند. پاورماژول ها دارای کابل برق 2.5*3 هستند که با جنس بدنه گالوانیزه به رنگ مشکی الکترواستاتیک ارائه می‌شوند.

کارنو پاور,مراکز داده,LAN,

ویژگی پاور ماژول کارنو

پاور ماژول های تولید شده در شرکت فنی و مهندسی فراز شبکه کارنو، رک مونت بوده و به منظور استحکام بیشتر و همخوانی با محیط، بدنه آنها از گالوانیزه ۱٫۵ با رنگ الکترواستاتیک کوره ای به رنگ مشکی تولید می‌شود.  کابل برق ورودی ۲٫۵×۳ به طول ۳ متر با دوشاخه DIN49441 تعبیه شده است. مدل فیوزهای مینیاتوری لگراند اصل بوده و پریزهای برق از جنس بسیار مرغوب و با کیفیت بالا تهیه شده‌اند.

به علت اختصاص هر پریز به فیوز جداگانه، زمانی که یکی از تجهیزات با مشکل مواجه شود، فقط همان دستگاه از مدار خارج شده و بقیه تجهیزات به کار خود ادامه می‌دهند.

با توجه به تنوع نیاز مصرف کنندگان کم مصرف و پرمصرف، فراز شبکه کارنو به عنوان تولید کننده پاور ماژول های Karno Power سعی بر این داشته تا از ترکیب متفاوت پریزهای متداول در صنعت IT استفاده کند. از این رو، کارنوپاور ها دارای ۷ پورت تا ۱۶ پورت با تنوع پریزهای متفاوت هستند که در جدول زیر آورده شده است. (پاور ماژول بک تو بک نیز موجود است).

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت پاور ماژول شبکه، همین الآن با کارشناسان و مشاوران ما تماس حاصل فرمائید. به یاد داشته باشید که نصب پاور ماژول در داخل رک از اهمیت به‌سزایی برخوردار است؛ زیرا این محصول به توزیع جریان الکتریکی در بین تجهیزات رک می‌پردازد. پس برای خرید این محصول به کیفیت و متریال آن توجه نمائید.