نکات مهم در خرید سوئیچ شبکه

خرید سوئیچ شبکه یکی از فعالیت هایی می باشد که افراد باید در رابطه آن اطلاعات کافی داشته باشند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم به موارد مهمی که برای این کار وجود دارد اشاره کنیم:

بررسی کردن زیر ساخت شبکه از نظر نرم افزار و سخت افزار برای خرید سوئیچ شبکه

در شبکه هایی که تعداد کاربران آن در حدود 60 نفر یا کم تر باشد و همچنین گستردگی زیادی هم نداشته باشند یک عدد سوئیچ برای این شبکه کفایت می کند. اما هنگامی که شبکه گسترده باشد و تعداد کاربران افزایش پیدا کنند به تعداد بیشتری سوئیچ شبکه احتیاج خواهید داشت و به همان میزان هم هزینه آن بیشتر می شود.

توجه به تعداد کاربرانی که در شبکه وجود دارند

برای انتخاب کردن سوئیچ مناسب اطلاع داشتن از تعداد پورت مورد نیاز سوئیچ یکی از اصلی ترین عوامل به شمار می رود. توجه کردن به این مورد یک ارتباط مستقیم با بالا بودن و پایین بودن تعداد کاربران در شبکه دارد. به عنوان نمونه سازمانی که کاربران آن در حدود 5 تا 6 نفر باشند انتخاب سوئیچ 8 پورت مناسب است. ولی سازمانی که کاربران زیادی داشته باشد خرید سوئیچ شبکه با پورت های زیاد یکی از ضروریات کار آن ها می باشد.

انواع سوئیچ شبکه,خرید سوئیچ شبکه,سوئیچ شبکه چیست,

بنابراین در زمان خرید باید به این موضوع توجه داشته باشید به هر میزان پورت هایی که خریداری می کنید از تعداد کاربران بیشتر باشد ضرری متحمل نشده اید به دلیل اینکه با گسترش کسب و کار می توانید در آینده از آن ها استفاده کنید. در مجموع تعداد افرادی که با استفاده از کابل می خواهند شبکه شوند می تواند بر قیمت سوئیچ شبکه تاثیر بگذارد.

بررسی کردن نیاز کاربر و شبکه

عامل دیگری که در خرید سوئیچ شبکه بسیار مهم می باشد توجه کردن به نیاز کاربران است. به عنوان نمونه باید مشخص کنید که آیا کاربران نیاز به شبکه ای سریع دارند و یا این که آن ها به چه میزان به انتقال اطلاعات نیازمند می باشند.

چنان چه پاسخ شما در رابطه با این دو موضوع  مثبت می باشد این امکان وجود دارد که شما نیاز به سوئیچ هایی با پورت گیگا بایتی داشته باشید در صورتی که  نیاز زیادی به منبع های اینترنتی وجود داشته باشد به احتمال زیاد 100 مگابایت برای این کار کفایت می کند.

بررسی کردن تاثیر سوئیچ در شبکه

چنان چه قصد دارید که یک شبکه هوشمند و گسترده داشته باشید باید به این مسئله توجه کنید برای این کار، شما به چند سوئیچ شبکه نیاز دارید. هم چنین سوئیچ هایی که برروی شبکه نصب می کنید باید دارای سرعت زیادی باشند تا بتوانند ترافیک را کنترل کنند. اگر قصد دارید که از سوئیچ های مختلف استفاده کنید باید یکی از آن ها را به عنوان هسته مرکزی قرار دهید و بقیه سوئیچ ها نیز به آن وصل شوند.

قیمت سوئیچ شبکه,مزایای سوئیچ شبکه,انواع سوئیچ شبکه,

تاثیر سرعت و پتانسیل سوئیچ در کارایی شبکه

یکی دیگر از نکاتی که شما در زمان خرید سوئیچ شبکه باید به آن توجه کنید سرعت و کارایی انواع سوئیچ شبکه می باشد. این ویژگی در شرکت هایی که گسترده هستند و تعداد کاربران آن بیشتر است از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. 

توجه به نوع سوئیچ و نمایندگی فروش

انواع سوئیچ شبکه بسیار گسترده می باشد و در بازار هم با برند های متفاوتی آن ها را به فروش می رسانند که برخی از آن ها برای شرکت های بزرگ و برخی برای شرکت های کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. بعضی از سوئیچ ها به این دلیل که کارایی کم تری دارند هزینه آن ها پایین تر می باشد.

توجه به قیمت سوئیچ شبکه

یکی از اصلی ترین مواردی که در زمان خرید باید به آن توجه شود قیمت سوئیچ شبکه می باشد. چنان چه می خواهید  برای محیط هایی مانند خانه و یا فعالیت های کوچک، سوئیچ شبکه خریداری نمایید می توانید هزینه کم تری بابت آن پرداخت کنید.

سوئیچ شبکه ارزان قیمت برای کسب و کار های کوچک بسیار مناسب می باشند ولی تمام ویژگی های یک سوئیچ گران را ندارد. اگر می خواهید برای فعالیت های بزرگ سوئیچ شبکه را خریداری کنید باید توجه داشته باشید که از سوئیچ های با کیفیت و هزینه بالا تر استفاده نمایید. زیرا در شبکه های بزرگ، این سوئیچ ها باید جواب گوی نیاز های بیشتری باشند.

سوئیچ های شبکه دست دوم

در بیشتر موارد، سازمان های گسترده به علت های مختلفی مانند ارتفاع و یا فرسایش سوئیچ های قبلی آن را از شبکه جدا می کنند و از سوئیچ های جدید استفاده می کنند. در برخی از مواقع هم ممکن است سوئیچ هایی که از شبکه جدا می کنند کارایی خوبی داشته و تنها مشکل وجود خط و خش برروی آن باشد. به همین دلیل در بیشتر موارد می توان از سوئیچ شبکه دست دوم استفاده کرد و با این کار در میزان هزینه ها هم صرفه جویی می شود.

شما با توجه به رعایت تمامی این موارد می توانید در زمان خرید، یک انتخاب مناسب را داشته باشید. زیرا لازمه خرید خوب، داشتن اطلاعات کافی در رابطه با محصول مورد نظر می باشد.