پیاده سازی شبکه‌ی خود را به کارنو بسپارید

پیاده سازی شبکه

شبکه‌های کامپیوتری، اتصالات متقابل چندین کامپیوتر هستند که هدف آن‌ها اشتراک گذاری اطلاعات، منابع، نرم افزار، سخت افزار و غیره می‌باشد. شبکه‌های رایانه‌ای در دنیای بیش از حدِ متصلِ امروزی تقریباً در همه جا حاضر هستند و برای عملکرد بیشتر سازمان‌ها حیاتی می‌باشند.

شبکه‌های کامپیوتری به کسب‌وکارها و سازمان‌ها اجازه می‌دهد که داده‌ها و منابع مورد نیاز را به اشتراک بگذارند. کاربران این رایانه‌ها می‌توانند برنامه‌ها، اطلاعات، نرم افزارها و حتی سخت افزارهایی مانند: چاپگرها و اسکنرها را به اشتراک بگذارند؛ زیرا رایانه‌ها از طریق شبکه به یکدیگر متصل هستند.

از طریق یک شبکه‌ی کامپیوتری، کارکنان یک سازمان می‌توانند از راه دور به پایگاه داده‌های سازمان دسترسی داشته باشند. در پیکربندی مشتری-سرور، داده‌های سازمان در سرورها ذخیره می‌شوند. سرورها رایانه‌های قدرتمندی هستند که می‌توانند حجم عظیمی از داده‌ها را در خود نگهداری کنند و توسط مدیران سیستم، مدیریت ‌شوند. کارمندان از رایانه‌های ‌ساده‌تری روی میز خود به نام کلاینت برای دسترسی از راه دور به داده‌های سرور استفاده می‌کنند.

انواع مختلف کسب و کارها از طریق شبکه‌های کامپیوتری می‌توانند به صورت آنلاین گسترش یابند. این مشاغل می‌توانند به صورت B2C (کسب و کار به مصرف کننده)، B2B (کسب و کار به کسب و کار)، C2C (مصرف کننده به مصرف کننده)، G2C (دولت به مصرف کننده)، یا P2P (همتا به همتا) باشند.

به دلیل شبکه‌های رایانه‌ای، اکنون می‌توانیم هر چیزی را که نیاز داریم اعم از: بلیط هواپیما، کتاب، غذا، قطعات خودرو، دارو و غیره را به صورت آنلاین خریداری نمائیم.

اکنون واحد تحقیق و توسعه‌ی کارنو به علت اهمیت شبکه و نقش آن در بیزینس‌ها و زندگی روزمره‌ی افراد، تصمیم دارد که در این مقاله به توضیح پیاده سازی شبکه بپردازد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

بازدید از محل پروژه:

اولین گام برای پیاده سازی شبکه، بازدید از محل پروژه می‌باشد. شما می‌توانید برای اجرای شبکه‌ های کامپیوتری خود با کارشناسان شرکت فنی و مهندسی کارنو تماس بگیرید. ما پس از بازدید محل پروژه‌ی شما، تمامی اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار خواهیم داد. کارشناسان ما پس از بررسی‌ها و آنالیز کردن‌های لازم، بهترین مسیر مقرون به صرفه را برای راه‌اندازی شبکه به شما پیشنهاد می‌دهند. شما می‌توانید با کمترین هزینه بهترین راه‌کارها و پیشنهادات را از طرف تیم ما دریافت نمائید.

طراحی شبکه:

پس از بازدید پروژه و دریافت مشاوره‌های لازم باید به طراحی شبکه‌ی مربوطه پرداخته شود. در واقع، برای پیاده سازی و اجرای شبکه نیازمند طراحی شبکه خواهیم بود. طراحی شبکه امر بسیار مهمی است، زیرا زیرساخت شبکه وابسته به نوع طراحی انجام شده می‌باشد. طراحی شبکه به طور کلی برعهده‌ی طراحان شبکه، مهندسان، مدیران فناوری اطلاعات و سایر کارکنان مرتبط است.

این طراحی با شناسایی الزامات تجاری و فنی شروع می‌شود و تا قبل از مرحله‌ی پیاده سازی شبکه (زمانی که شما واقعاً کار را برای استقرار و پیکربندی آنچه طراحی شده انجام می‌دهید) ادامه می‌یابد. طراحی شبکه شامل مواردی مانند: تجزیه و تحلیل شبکه، آدرس دهیIP، انتخاب سخت افزار، برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی است. در شبکه‌های ساده، مانند شبکه‌هایی که در اکثر خانه‌ها و دفاتر کوچک یافت می‌شوند، طراحی شبکه یک فرآیند ساده می‌باشد. در شبکه‌های سازمانی بزرگ، فرآیند طراحی شبکه اغلب بسیار پیچیده خواهد بود و چندین ذینفع را درگیر می‌کند.

شما می‌توانید برای طراحی شبکه و دریافت اطلاعات لازم با کارشناسان شرکت ما تماس بگیرید.

پیاده سازی شبکه,پیاده سازی و اجرای شبکه,طراحی شبکه,

خرید تجهیزات مورد نیاز شبکه:

بعد از طراحی شبکه و تائید شدن آن توسط افراد مربوطه، باید اجزاء مورد نیاز شبکه‌ فراهم گردد. در زمان خرید تجهیزات مورد نیاز شبکه باید دقت بالایی داشت و این کار را با آگاهی کامل انجام داد. بهتر است که از کیفیت تجهیزات خریداری شده اطمینان حاصل شود؛ زیرا در صورت عدم کیفیت تجهیزات، زیرساخت شبکه‌ی مربوطه با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

در اینجا لیستی از دستگاه‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی یک شبکه‌ی کامپیوتری برای کسب‌وکار شما آورده شده است. از جمله:

  • مودم
  • روتر
  • کابلLAN
  • پچ کورد
  • پچ پنل
  • و غیره

کابل کشی:

یکی از مهم‌ترین کارها در زمان پیاده‌سازی یک شبکه، آماده‌سازی بستری برای کابل‌کشی آن است.

پسیو کاران در زمان عملیات کابل‌کشی باید کوتاه‌ترین و امن‌ترین مسیر را انتخاب نمایند.

انتخاب نوع کابل و سایر تجهیزات شبکه همگی باید زیر نظر گروه اجرایی پیش برود.

کابل‌کشی، عملیات بسیار حساسی می‌باشد و نباید در مسیر میدان مغناطیسی انجام شود. زیرا زیرساخت شبکه با مشکل مواجه خواهد شد. همچنین کابل‌ها نباید کشیده شوند و نکات بسیار دیگر که باید به آن دقت نمود.

داکت‌ها و ترانکینگ‌ها نیز باید در مسیر کابل‌کشی نصب شوند.

نصب و آرایش رک:

یکی دیگر از مراحل اجرای شبکه، نصب و آرایش رک‌های شبکه است. آرایش رک باید با توجه به اندا‌زه‌ی اتاق سرور و تعداد سرورها انجام شود. چیدمان رک‌ها نیز باید بر اساس استانداردهای موجود پیش برود.

پیاده سازی شبکه,پیاده سازی و اجرای شبکه,طراحی شبکه,

تست شبکه:

پس از اجرای شبکه، نوبت به تست شبکه خواهد رسید. سیگنال شبکه باید توسط گروه مرتبط تست شود تا تمامی نودها کاملاً سالم باشند. در این مرحله متخصصان شبکه به وسیله‌ی دستگاه تست فلوک این کار را انجام می‌دهند.

پیاده سازی شبکه توسط تیم فنی و مهندسی کارنو:

گروه فنی و مهندسی کارنو، به پیاده سازی شبکه می‌پردازد. شما می‌توانید تمامی مراحل اجرای پروژه‌ی خود را به ما بسپارید. کارشناسان ما به صورت تمام وقت، پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود.

مبحث اجرا و پیاده سازی شبکه همچنان ادامه دارد و ما در مقالات آینده توضیحات بیشتری را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

پس منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی این مقاله باشید.

شما می‌توانید سوالات، نظرات و پیشنهادات خود را در قسمت دیدگاه این محتوا با ما به اشتراک بگذارید.

امیدواریم که از این محتوا لذت برده باشید.