پشتیبان آی تی و درخواست های نامتعارف از وی

پشتیبان آی تی دردسرهایی متناسب با موقعیت کاری و نوع عملکرد دیگران با سیستم ها دارد. امکان دارد شما متخصص کامپیوتر و شبکه باشید و یکی از اعضای خانواده تان سوالی در رابطه با لپ تاپ، موبایل یا یک نرم افزارهای خاص از شما بپرسد. در این صورت تمامی اعضای خانواده و اقوام شما در صورت برخورد با هرگونه مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری در حوزه آی تی به شما مراجعه خواهند کرد. اما برخی از مشکلات به وجود آمده برای اقوام شما ممکن است خنده دار باشد، به عنوان مثال، شما باید به خواهر خود تفهیم کنید که Any key یک کلید روی کیبورد نیست و به معنی فشردن دکمه است.

در ادامه ۱۰ مورد از درخواست های غیر قابل تحمل در خانواده ها از پشتیبان آی تی یا پشتیبانی شبکه را بررسی می کنیم:

مشکلی که پارسال برای من پیش آمد و شما آن را حل کردید، دوباره به وجود آمده است

مسلما شما به یاد نخواهید داشت که یک سال پیش چه مشکلی برای فرد مورد نظر پیش آمده و شما آن را حل کرده اید و مجبور هستید تا پی بردن به مشکلی که برای طرف مقابلتان پیش آمده است، از او سوالاتی بپرسید. پشتیبان آی تی در راستای خدمات آی تی که به شما ارائه می دهد موظف است که به مشکلات شما رسیدگی کند ولی کمتر پیش می آید که خود باعث مشکل شود.

پشتیبان آی تی,پشتیبانی شبکه,خدمات آی تی,

برنامه یا وب سایت من کار نمی کند

در اینجا این جمله که “وب سایت من کار نمی کند” درست نیست، زیرا کار نکردن وب سایت می تواند جنبه های گوناگونی داشته باشد. شما به عنوان پشتیبان آی تی یا شبکه مجبور هستید با پرسیدن سوالات متداول به این نتیجه برسید که مشکل اصلی وب سایت کجا است.

پسورد من کار نمی کند

این که پسورد کار نکند تقریباً غیر ممکن خواهد بود. کسانی که این سوال را می‌پرسند، امکان دارد که از نام کاربری اشتباه استفاده کرده باشند یا اینکه به صورت تصادفی آدرس ایمیل را به اکانت هات میل تغییر داده باشند. پس پشتیبانی آی تی کمک خاصی در این رابطه به شما نمیتواند داشته باشد.

کیبورد من کار نمی کند

کار نکردن کیبورد ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، به عنوان مثال در کیبورد های وایرلس امکان دارد باتری آن خراب شده یا تمام شده باشد. شل شدن دانگل نیز ممکن است در عملکرد کیبورد اختلال ایجاد کند. در صورت سهل انگاری در استفاده از کیبورد و جفت نکردن درایورها هم ممکن است چنین مشکلاتی پیش بیاید.

چرا من نمی توانم فایل مورد نظر را پیدا کنم؟

پیدا کردن فایل ممکن است به این دلیل باشد که مکان ذخیره سازی فایل فراموش شده باشد، اما بیشتر برنامه ها به خودی خود فایل ها را ذخیره نمی کنند، بلکه ذخیره سازی فایل ها باید توسط خود کاربر انجام شود. کسی که چنین سوالی را می پرسد، امکان دارد اصلا این فایل را ذخیره نکرده باشد که در این صورت جستجوی فایل کار بیهوده ای خواهد بود.

باید چه دستگاهی را خریداری کنم؟

برای اطلاع از ویژگی های دستگاه مورد نظر باید انتظارات کاربر از آن را بررسی کرد و با یک جمع‌بندی کلی، مدل دستگاه مورد نظر تشخیص داده شود.

مشاور آی تی,پشتیبان آی تی,پشتیبانی شبکه,

چرا سرعت اینترنت پایین است؟

پایین بودن سرعت اینترنت ممکن است به این دلیل باشد که اینترنت پر شده باشد.

چگونه می توانم داده ها و اطلاعات مورد نظر را به یک کامپیوتر جدید منتقل کنم؟

انجام دادن چنین کاری ممکن است یک روز یا بیشتر وقت پشتیبان شبکه را بگیرد. این مدت زمان به حجم فایل های ذخیره شده بستگی دارد.

چرا گوگل خراب شده است؟

این یکی از مسخره ترین سوال هایی است که ممکن است از یک پشتیبان شبکه پرسیده شود و دلیل آن می‌تواند به جستجو کردن کلمات و عبارات نامربوط برگردد.

یک ایمیل یا پیام از طرف بانک گوگل یا یک نرم افزار دیگر برای من ارسال شد با این مضمون که شما یک جایزه برنده شدید و من روی آن کلیک کردم

در صورت پرسیدن چنین سوالاتی از یک پشتیبانی شبکه یا پشتیبان خدمات آی تی، علاوه بر اینکه وقت او را بیهوده تلف می‌کند، پیش نتیجه حاصل نخواهد شد.