پاور ماژول شبکه و ویژگی های خاص آن

پاور ماژول شبکه

پاور ماژول رک یکی از دستگاه‌هایی است که از چند نوع خروجی مختلف، برخوردار می‌باشد و به منظور توزیع برق در رک‌ها طراحی شده است. این نوع از رک‌ها که پاور ماژول رک برای آن طراحی شده شامل مواردی مانند: سوییچ، سرور، روتر، پچ پنل و غیره می‌باشد.

انواع پاور ماژول رک شبکه,پاور ماژول 8 پورت,پاور ماژول تحت شبکه,

گروه فنی و مهندسی کارنو تولید کننده انواع پاور ماژول

انواع پاور ماژول رک شبکه,پاور ماژول 8 پورت,پاور ماژول تحت شبکه,

پاور ماژول چیست:

از این وسیله می‌توان به منظور کنترل کردن جریان برق که داخل یک دیتاسنتر قرار دارد، استفاده کرد. مرکز داده با مشکلات متعددی در مقابل حفظ قدرت و پیدا کردن راهکار های درست برای مدیریت مواجه می‌باشد. به همین علت بیشتر مرکز های داده بر نظارت PDU برای بهینه کردن و توسعه تکیه کرده و از آن استفاده می‌کند.

پاور ماژول لگراند انواع متعددی از PDU ساده را به صورت رک مونت PDU بزرگ‌تر تغییر داده است که برای فعالیت‌هایی مانند: فیلترینگ قدرت برای بالا بردن کیفیت، تعادل هوشمندانه بار و کنترل از طریق شبکه LAN  به کار می‌رود.

پاور ماژول رک یکی از امکانات پسیو شبکه می‌باشد و این قابلیت را دارد که در رک نصب شود. در بیشتر موارد، پاور ماژول تحت شبکه، یک مسیر برای وارد شدن جریان برق را دارا می‌باشد. از دو نوع پاور در رک‌ها استفاده می‌شود که یک نوع آن جریان برق شهر و نوع دیگر آن به جریان برق UPS وصل است. تجهیزات رک به PDU گوناگون متصل شده و می‌تواند کارایی فراوانی داشته باشد.

انواع پاور ماژول رک شبکه,پاور ماژول 8 پورت,پاور ماژول تحت شبکه,

انواع پاور ماژول رک شبکه:

حال که به خوبی با پاور ماژول آشنا شدید، با انواع آن نیز می‌توانید آشنا شوید. در رابطه با پاور ماژول تحت شبکه می‌توان به این مورد اشاره کرد که دارای انواع مختلفی از قبیل رک اوت، رک ایستاده، رک دیواری، رک مخابراتی و رک شبکه است. جریان برق از طریق تابلو های برق، به قسمت ورودی پاور متصل می‌گردد. تمامی تجهیزاتی که از آن استفاده می‌کنند، مانند: سوئیچ، مودم، سرور و غیره به وسیله پاورماژول تغذیه می گردند.

می توان گفت که پاور ماژول تحت شبکه یکی از مهم ترین متعلقات رک شبکه به شمار می‌رود.  یکی از وظایف مهمی که پاور ماژول رک بر عهده دارد این است که می تواند وسایل متصل شده در رک‌های دیواری و ایستاده را تغذیه نماید. این وسیله به صورتی تولید شده است که داخل رک به وسیله‌ی پیچ محکم شده و با توجه به این مسئله که در رک‌ها تجهیزات زیادی وجود دارد، به عنوان یک منبع تغذیه بسیار مناسب به شمار می‌رود.

پاور ماژول رک با توجه به اینکه انواع مختلفی دارد، اما در موارد متعددی از آن استفاده می‌شود. در متن پایین به بعضی از پر‌ مصرف‌ترین انواع پاور اشاره نموده‌ایم. از جمله:

 • پاور های ماژول که دارای 3 پورت می‌باشند.
 • پاور ماژول تحت شبکه که دارای 6 پورت است.
 • پاور های ماژولی که دارای 8 پورت می‌باشند.
 • پاور های ماژول پر کاربردی که دارای 9 پورت می‌باشند.

توضیحات بیشتر:

تعداد پورت‌هایی که روی پاورماژول نصب می‌شوند، این امکان را دارند که یک دستگاه را به طور استاندارد تغذیه نمایند. چنانچه تعداد استفاده کنندگان داخل رک ایستاده بیشتر باشد به همان میزان هم به پاور ماژول هایی که پورت آنها بیشتر است و یا اینکه چندین پاور دارند، نیاز پیدا می‌کنند.

در بیشتر موارد روی محفظه پاور به منظور قطع کردن و یا وصل مجدد جریان برق، یک کلید نصب شده تا در شرایط بسیار ضروری از آن استفاده شود. انواع متعددی از پاور ماژول‌ها وجود دارد که بعضی از آن‌ها به منظور محافظت از سلامت اشخاصی که با وسایل رک شبکه در ارتباط می‌باشند به کار می‌روند و برخی دیگر هم، جنس بدنه‌ی آن‌ها کاملا متفاوت می‌باشد. در بیشتر موارد پاور ماژول در رک‌های ایستاده، یک قسمت که در حدود یک یونیت می‌باشند را می‌گیرند.

پاور ماژول چیست,پاور ماژول رک,پاور ماژول لگراند,

مدل‌های دیگر پاور ماژول:

همان طور که در مطالب بالا اشاره کردیم انواع پاور ماژول موجود است و ما فقط به 4 مورد اصلی آن اشاره نمودیم. در متن پایین هم قصد داریم به مدل‌های دیگر آن بپردازیم:

 • پاور ماژول که دارای 3 پورت یک یونیتی ارت دار می‌باشد و بدنه‌ی آن هم از آلومینیوم تولید شده است.
 • پاور ماژول که 5 پورت یک یونیتی ارت دار دارد و بدنه آن از آلومینیوم است.
 • پاور 6 پورتی، یک یونیتی ارت دار و دارای بدنه‌ای از جنس آلومینیومی.
 • پاور 8 پورت یک یونیت ارت دار با بدنه‌ی آلومینیومی.
 • نوع دیگر آن 8 پورت، یک یونیت بک تو بک، جنس بدنه‌ی آن آلومینیومی.
 • مدل دیگر آن 9 پورت یک یونیتی و جنس بدنه‌ی آن آلومینیومی.
 • پاور ماژول 19 پورت زیر و دارای یونیت عمودی که با استفاده از فیوز مینیاتوری تولید شده و جنس بدنه‌ی آن آلومینیومی است.
 • پاور 23 پورت زیر که یونیت آن عمودی و با فیوز مینیاتوری ساخته شده جنس بدنه‌ی آن‌ هم آلومینیومی می‌باشد.
 • نوع دیگر دارای 31 پورت زیر و یونیت عمودی که با فیوز مینیاتوری تولید و بدنه‌ی آن هم آلومینیومی است.
 • مدل دیگر آن دارای 33 پورت زیر، یونیت عمودی تولید شده با فیوز مینیاتوری و بدنه‌ی آن آلومینیومی می‌باشد.

خرید پاور ماژول از شرکت کارنو:

اگر قصد خرید پاور ماژول را دارید بهتر است آن را از شرکت‌های معتبر تهیه نمائید. شما می‌توانید همین الان با شرکت فنی و مهندسی کارنو تماس گرفته و پس از دریافت اطلاعات لازم اقدام به خرید پاور ماژول مورد نیاز خود کنید.

برای اطلاع از قیمت پاور ماژول به صفحه‌ی معرفی محصولات سایت مراجعه کرده یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پاورماژول‌هایی که شرکت فنی و مهندسی کارنو عرضه می‌نماید شامل موارد زیر است. از جمله:

 • PDU مدل KARNO POWER-8P-8F
 • PDU مدلKARNO POWER-7P-2F
 • PDU مدل KARNO POWER-8P-8G
 • PDU مدل KARNO POWER-12B-12G
 • PDU مدل KARNO POWER-8B-8G
 • PDU مدل KARNO POWER -16B-8G
 • PDU مدل KARNO POWER -8B-4M-8G

شما می‌توانید برای خواندن مشخصات فنی این محصولات به قسمت معرفی محصولات در سایت رفته و روی دسته‌ی کارنو پاور کلیک نمائید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید. منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.