مهم ترین نکات در خرید رک اتاق سرور

خرید رک اتاق سرور یکی از فعالیت هایی می باشد که افراد باید در رابطه با آن اطلاعات دقیق داشته باشند. در این مقاله قصد داریم به این موارد اشاره کنیم تا شما مخاطبان گرامی با آن آشنا شوید. در ادامه عوامل موثر بر قیمت رک اتاق سرور را نیز با هم بررسی می کنیم.

توجه به روش خنک کردن تجهیزات داخل رک

یکی از مواردی که در خرید رک اتاق سرور باید به آن دقت کرد، روش خنک کردن آن است. با بالا رفتن دما به وسیله تجهیزاتی مانند سرور، سویچ ها و تجهیزات ذخیره سازی، نقش رک در خنک کردن سیستم به خوبی مشخص می شود. نوع رکی که برای اتاق سرور انتخاب می نماییم در اجرایی کردن راهبرد های خنک کردن نقش بسیار مهمی دارد. گرمایی که به وسیله سرورها ایجاد می گردد مشکلات زیادی را به دنبال دارد. چنان چه برنامه شما برای خنک کردن سرور، استفاده از هوای داخل اتاق سرور باشد بهترین کار این است: رک هایی را انتخاب کنید که بر روی درب آن ها سوراخ هایی وجود داشته باشد و یا اینکه به صورت کلی یک رک باز را انتخاب نمایید. چنانچه به هر دلیلی رک بسته را به کار می گیرید باید برای آن خنک کننده و یا فن های پرتوان را انتخاب کرده و همچنین تهویه هوا هم خریداری کنید.

از به روزترین تکنولوژی برای تامین انرژی استفاده نمایید

یکی از عواملی که بر قیمت رک اتاق سرور تاثیر می گذارد، تامین انرژی رک است. بخش های مربوط به توزیع برق به طور یکسانی الکتریسیته را به وسیله نوار برق به سرور می رسانند. نوار های برق که بر روی رک نصب می گردند به طور اختصاصی بر روی این نوع از محصولات طراحی شده اند و به صورت قائم یا این که در قسمت پشتی رک ها نصب می گردند. نوارهایی که به منظور منتقل کردن انرژی از آن ها استفاده می شود به صورت هوشمند و استاندارد تقسیم بندی می شوند. نوارهای منتقل کننده انرژی که به صورت استاندارد هستند اطلاعات بسیار مهمی را در ارتباط با معیارهای جایگزین فیوز و خروجی ها عرضه می کنند. این نوار ها به صورت هوشمند می توانند کنترل از راه دور را انجام دهند و این امکان را به مدیران می دهند که تجهیزات رک و سرور را راه اندازی نمایند.

خرید رک اتاق سرور,خرید رک سرور,قیمت رک اتاق سرور,

مدیران شبکه با متصل شدن به اینترنت در هر زمان و مکانی می توانند مشکل های خرابی سرور را درست کنند و آن را به شرایط آنلاین برگردانند. بنابراین استفاده کردن از این تجهیزات که قابلیت دسترسی از راه دور را فراهم می کند این امکان را برای مدیران فراهم می نماید که از تکنولوژی های توسعه یافته توزیع برق مانند برق سه فاز به درست ترین شکل ممکن بهره گیرند. توجه کردن به این ویژگی می تواند یکی از مناسب ترین نکاتی باشد که در زمان خرید رک اتاق سرور در رابطه با هر نوع فعالیتی باید مد نظر قرار گیرد.

انتخاب کردن رک با ابعاد مناسب  

از دیگر عواملی که بر قیمت رک اتاق سرور تاثیر می گذارد ابعاد مختلف رک است. به منظور نصب کردن تجهیزات شبکه، انتخاب کردن یک رک مناسب که دارای فضای کافی باشد بسیار مناسب می باشد. اگر حس می کنید این امکان وجود دارد که در آینده این نیازها بیشتر شود و دوباره باید رک جدیدی را خریداری کنید، پس عاقلانه ترین کار این است که در زمان خرید رک اتاق سرور به ابعاد آن توجه کنید. واحدی که برای اندازه گرفتن ارتفاع رک در نظر می گیرند یونیت می باشد و هر یونیت نیز معادل با 445/4 میلی متر است. توجه داشته باشید که برای محاسبه کردن فضاهایی که تجهیزات شبکه به آن نیاز دارند باید در ابتدا امکانات جانبی از قبیل سیستم کنترل دسترسی، سیستم کنترل تصویری و مانیتور را مشخص نمایید. عرض تمامی رک ها یکسان میباشد. عرض رک ها یا 60 سانتیمتر است و یا 75 سانتیمتر. ولی رک هائی با عرض 75 سانتیمتر برای زمانی استفاده میگردد که حجم بالائی از کابل وارد رک بشود، برای همین منظور 15 سانتیمتر از عرض رک را برای محل عبور کابل ها در نظر میگیرند.

توجه به ایمنی فیزیکی رک

یکی از موارد مهمی که در زمان خرید رک اتاق سرور باید به آن توجه شود این است که باید به ایمنی فیزیکی رک اهمیت دهید. این مسئله به این معنی می باشد که اطلاعات ضروری و مهم با توجه به این مورد در هر فعالیتی محافظت می شود. راه های متفاوتی به منظور تامین کردن ایمنی رک وجود دارد که باید در قدم اول شرایط قفل جلو و عقب درب رک را بررسی نمایید. در برخی از موارد نیز که وسایل پیشرفته تر می باشند بر روی درب اتاق سرور کارت هوشمند تعبیه شده و بعضی از مدل ها نیز به کنترل دسترسی مشترک روی آورده اند. راه دیگری که برای تامین ایمنی رک اتاق سرور وجود دارد این است که از دوربین های مدار بسته استفاده شود.

خرید رک اتاق سرور,خرید رک سرور,قیمت رک اتاق سرور,

توجه به طراحی رک سرور مناسب با کسب و کار

اکثر سازندگان و فروشنده های رک سرور به مشتری های خود این امکان را می دهند که رک سرور و اجزا رک را بنابر فعالیتی که دارند و متناسب با آن تهیه نمایند. در بیشتر موارد رک های تولید شده توسط یک سازنده به حدی زیاد می باشد که آن ها مسئله ای در رابطه با نیاز مشتریان ندارند. به همین دلیل در هنگام خرید باید شرایط قفسه ها، ریل، لوازم جانبی، چگونگی برطرف کردن حرارت و پایه ها به صورت کامل بررسی شوند.

تولید کنندگان و فروشندگان رک‌ شبکه به مشتریان اجازه می ‌دهند رک‌ سروری مطابق با ملزومات کسب‌ و کارشان خریداری کنند. در برخی از موارد تنوع رک‌ سرورهای تولید شده به اندازه‌ ای زیاد است که مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد. در زمان خرید باید وضعیت قفسه‌ ها (ثابت یا متغیر بودن)، ریل‌ها، پایه‌ها، پنل‌های بالایی و جانبی و نحوه دفع حرارت که به آن اشاره شد، بررسی شوند.