فواید استفاده از لدر و سینی کابل در اتاق سرور

لدر و سینی کابل در اتاق سرور

برای کابل کشی به صورت ساخت یافته و بهینه باید تمام کابل ها را دسته بندی کرده و به صورت مرتب برچسب گذاری کرد. همچنین کابل ها باید به گونه ای قرار گیرند که تعویض آن ها به راحتی امکان پذیر باشد. برای انجام چنین کاری از سینی کابل و لدر استفاده می شود.

لدر کابل به چه معناست؟

لدر کابل یا نردبان کابل به یک نگهدارنده گفته می شود که وظیفه ی محافظت از کابل ها را بر عهده دارد. لدر(ladder) یکی از رایج ترین و محبوب ترین تجهیزات نگهداری از کابل ها می باشد و اکثرا در بخش هایی که کابل کشی به صورت عمودی انجام می شود مورد استفاده قرار می گیرد.

لدر کابل معمولا از ورق های گالوانیزه سرد یا گالوانیزه گرم ساخته می شود و در ابعاد 20، 30، 40، 50 یا 60 مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین عمق لدر کابل 6 الی 10 سانتی متر می باشد.

در ساختار لدر کابل معمولا اتصالاتی مثل زانویی لدر کابل، سه راهی لدر کابل چهار راهی لدر کابل، رایزر لدر کابل، ردیوسر لدر کابل و … وجود دارد.

جنس سینی کابل,درب سینی کابل,سینی کابل,

سینی کابل به چه معناست؟

برای انتقال کابل های شبکه و سیم های برق از ورودی به محل قرار گیری رک و یو پی اس، از سینی کابل یا cable tray استفاده می شود. سینی کابل در ابعاد مختلفی وجود دارد و اندازه آن متناسب با مواردی همچون تعداد کابل ها، تحمل وزن، نظم و زیبایی کابل کشی، مقاومت در برابر ضربه، و … انتخاب می شود. به همین علت در بسیاری از سازمان ها و کارخانه های مختلف آن را مورد استفاده قرار می گیرد.

سینی کابل معمولا در استفاده از مسیر های ماهواره ای به کار برده می شود. جنس سینی کابل مانند لدر از گالوانیزه سرد یا گالوانیزه گرم می باشد و بهتر است جهت استفاده در محیط های گرم و مرطوب از نوع گالوانیزه گرم استفاده شود. سینی کابل معمولا به طول 3 متر، عرض 5 الی 100 سانتی متر و عمق های متغیر مورد استفاده قرار می گیرد.

در سینی کابل اتصالاتی مثل زانویی سینی کابل، سه ‌راهی سینی کابل، رابط سینی کابل، چهار راهی سینی کابل، درب سینی کابل، تبدیل سینی کابل و پیچ و مهره وجود دارد.

سینی کابل گالوانیزه,قیمت سینی و لدر کابل,لدر سینی کابل,

استفاده از سینی کابل چه مزیت هایی دارد؟

  • به دلیل دسته بندی کابل ها کمک زیادی به صرفه جویی در زمان و هزینه می کند.
  • نصب و راه اندازی آن به راحتی انجام می شود.
  • تا حد زیادی وزن کابل ها را تحمل می کند.
  • در محیط های گرم و مرطوب از کابل ها محافظت می کند.
  • مسیر کابل کشی ها ساده تر می شود.
  • کابل ها را در مقابل هر گونه ضربه فیزیکی نگهداری می کند.

سینی کابل چند نوع دارد؟

سینی کابل در 5 نوع مختلف ساخته می شود که عبارتند از:

سینی کابل گالوانیزه سرد، سینی کابل گالوانیزه گرم، سینی کابل پلاستیکی، سینی کابل استیل گالوانیزه، سینی کابل با پوشش رنگ