چگونگی تبدیل کامپیوتر به وب سرور

تبدیل کامپیوتر به وب سرور این روزها رونق بسیاری گرفته است. امروزه سرورهای وب نقش مهمی در زندگی پیدا کرده اند و بسیار مورد استفاده قرار می گیرند.

سرور چیست؟

ممکن است شما به دفعات نام سرور را بشنوید و تا حدود زیادی با آن آشنایی داشته باشید. اما برای اطلاع بیشتر در ادامه به یک تعریف کلی از سرور خواهیم پرداخت. سرور یک کامپیوتر است که یک سیستم عامل مخصوص روی آن نصب شده و به صورت شبانه روزی فعال و روشن می باشد. این کامپیوتر باید در هر لحظه به نیاز های کاربران پاسخ دهد. چندین روش مختلف وجود دارد که با استفاده از آن شما می توانید به ساخت سرور با کامپیوتر بپردازید و میزبان محتواهای مختلف وب سایت ها باشید.

تبدیل کامپیوتر به سرور,تبدیل کامپیوتر به سرور دانلود,تبدیل کامپیوتر به سرور ویندوز,

در ادامه ی مقاله روش تبدیل کامپیوتر به وب سرور را به شما آموزش می دهیم:

مراحل تبدیل ساخت سرور با کامپیوتر

ابتدا باید نرم افزار Opera Unit را نصب نمایید و سپس به پیکربندی آن بپردازید. بعد از نصب اپرا آن را اجرا کرده و از قسمت پایین برنامه و در سمت چپ روی گزینه  Opera Unite serviceکلیک نمایید تا سرویس فعال شود. سپس شما باید فایل های مورد نظر را به سرویس اضافه کنید تا امکان میزبانی کردن برای کامپیوتر شما فراهم شود. برای این کار شما باید روی گزینه ی  File sharing link در اپرا کلیک نمایید و از پنجره ای که باز می شود فایل های مورد نظر را انتخاب کنید. بعد از به اشتراک گذاشتن این فایل ها در اینترنت امکان دسترسی به آن ها با استفاده از سیستم ها و دستگاه های مختلفی وجود دارد. البته سطح دسترسی به فایل ها قابل تنظیم است و شما می توانید تعیین کنید که چه سیستم هایی به آن ها دسترسی داشته باشند.

اگر فایل هایی که قصد دارید به اشتراک بگذارید از اهمیت بالایی برخوردارند می توانید برای آن ها کلمه عبور تعیین کنید. توجه داشته باشید که در تمام مدت میزبانی این فایل ها باید کامپیوتر روشن و فعال باشد و اتصال آن به اینترنت قطع نشود. مزیت اپرا این است که هیچ فایل یا داده ی اضافه ای را نگهداری نمی کند و نیازی نیست نگران پر شدن حافظه باشید. امیدوارم با این مقاله به راحتی بتوانید به تبدیل کامپیوتر به وب سرور بپردازید. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در حوزه اجرای شبکه کامپیوتری در فراز آی تی همراه باشید.

سرور خانگی چیست؟

اغلب افراد این سوال را مطرح می نمایند که چگونه می توانم صاحب یک سرور خانگی شوم؟

در پاسخ باید بگوئیم: زمانی که شما یک کامپیوتر را به یک سرور مبدل سازید، صاحب یک سرور خانگی شده اید. به عبارتی شما می توانید به راحتی کامپیوتر شخصی خود را به یک سرور خانگی تبدیل کنید. ولی انجام این کار ملزم به رعایت مواردی می باشد:

 1. در وهله ی اول بهتر است کامپیوتری را انتخاب نمائید که اضافه باشد و نخواهید از آن استفاده نمائید.
 2. در مرحله ی بعدی، سیستم انتخابی شما باید از فضای کافی ای برخوردار باشد.
 3. سومین مولفه برای داشتن سرور خانگی این است که سیستم انتخابی شما از پهنای باند کافی ای برخوردار باشد تا بتواند سیستم های دیگر را مدیریت نماید.

لازم به ذکر است که در حال حاضر اکثر سیستم ها، قابلیت تبدیل شدن به سرور را دارند.

سرور خانگی و کاربردهای آن:

تبدیل کامپیوتر به وب سرور کاربردهای گوناگونی دارد که در ادامه به چند مورد از این کاربردها پرداخته ایم:

 • سرور وب جهت میزبانی وب سایت
 • سرور رسانه خانگی جهت تماشای نمایش های تلویزیونی
 • سرور گیمینگ جهت بازی های چند نفره
 • سرور دانلود جهت دانلود
 • سرور بکاپ جهت بکاپ گیری از دستگاه ها
 • سرور ابر فایل جهت ذخیره سازی و دسترسی به فایل ها از طریق بستر اینترنت

مزایای سرورهای خانگی:

سرور خانگی از 4 مزیت برخوردار است. از جمله:

 1. کنترل:

یکی از بزرگترین مزیت های تبدیل کامپیوتر به یک سرور این است که شما می توانید بدون در نظر گرفتن شرایط خدمات یک شرکت وب هاستینگ، محتواهای مورد نظر خود را کنترل و آپلود نمائید.

 1. هزینه ی کم:

دسترسی به یک سرور خانگی ملزم به هزینه های زیاد نمی باشد.

 1. سیستم عامل و نصب ساده:

شما می توانید از طریق نصب سیستم عامل های متعدد و نصب راحت آن بر روی کامپیوتر خود، صاحب یک سرور خانگی شوید.

 1. ترافیک:

سرورهای خانگی برای وب سایت هایی که از ترافیک کمی برخوردار هستند، بسیار مناسب می باشند.