آشنایی با پاور ماژول فیوز دار

پاور ماژول فیوز دار

گروه فنی و مهندسی کارنو در این مقاله قصد دارد که به معرفی یکی از محصولات خود به نام پاور ماژول فیوز دار بپردازد.

در این مقاله با ما همراه باشید تا در این باب اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

پاور ماژول فیوز دار,پاورماژول های تولیدی شرکت کارنو,پریز MK,

گروه فنی و مهندسی کارنو، تولید کننده پاور ماژول فیوز دار

پاور ماژول فیوز دار,پاورماژول های تولیدی شرکت کارنو,پریز MK,

پاور ماژول فیوز دار چیست؟

سوال خیلی از افراد این است که پاور ماژول چیست؟

پاور ماژول، یکی از متعلقات مهمی است که وظیفه ی آن برق رسانی به تجهیزات می باشد. پاور ماژول ها به صورت ساده و یا فیوز دار عرضه می شوند و از انواع گوناگونی برخوردار هستند. نام اختصاری این محصولات PDU می باشد.

می توان گفت که آخرین دستگاه های برق رسانی PDU ها هستند.

ما در این مقاله به معرفی پاورماژول های تولیدی شرکت کارنو پرداخته و در ادامه انواع آن ها را به شما توضیح می دهیم. اما در ابتدا به تفاوت پاورماژول های ساده و فیوز دار اشاره خواهیم کرد.

تفاوت پاور ماژول فیوز دار و ساده:

همانطور که از نام این محصولات مشخص است در نوع ساده آن ها فیوزی وجود ندارد و بالعکس در نوع دیگر این محصول فیوز به کار رفته است.

پاور ماژول های فیوز دار برای قرارگیری در رک ها طراحی شده اند. شما می توانید در داخل رک های مخابراتی و دیتا، جهت توزیع برق بین دستگاه های متنوع همانند: سرورها، سوییچ ها، روترها و غیره از پاور ماژول های فیوز دار که سطح ایمنی بالاتری به نسبت نوع ساده ی خود دارند استفاده نمائید.

یکی از مزیت های فیوز دار بودن پاور ماژول ها این است که در صورت بروز هرگونه مشکلی به علت اینکه هر پریزی دارای فیوز جداگانه می باشد، فقط همان دستگاه مورد نظر از مدار خارج شده و تجهیزات دیگر به کار خود ادامه خواهند داد.

پاور ماژول های هوشمند:

همانطور که شاید بدانید حجم تجهیزات الکتریکی نصب شده درون یک رک بالا می باشد. از همین جهت تامین توان برق رسانی به این تجهیزات نیز از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. شرکت فنی و مهندسی کارنو با توجه به حجم بالای تجهیزات و میزان اهمیت برق رسانی آن ها اقدام به طراحی و پیاده سازی پاور ماژول ها نموده است. هر شرکتی برای محصولات خود نام تجاری ای درد و شرکت مهندسی کارنو جهت معرفی این محصول نام کارنو پاور را انتخاب کرده است!

خوشبختانه شرکت کارنو با تولید این محصول موفق شده است که تا حدودی نیازهای داخلی را رفع نماید.

پریز MK,کارنو پاور,پاور ماژول فیوز دار,

اهمیت کیفیت در پاورماژول ها:

کیفیت، در هر محصولی برای مصرف کننده و گاها تولید کننده مهم است. قطعا تمامی پاورماژول های موجود در بازار از کیفیت مرغوبی برخوردار نمی باشند.

در یک پاور ماژول ممکن است از پریزها، کابل ها و مواد اولیه ی نامرغوب استفاده شود. اصولا سبک بودن PDU نشان دهنده ی بالا نبودن کیفیت آن است؛ زیرا به احتمال فراوان در ساختار آن، آلومینیوم به صورت ضعیف کار شده است.

اینگونه از پاور ماژول ها در زمان اضافه بار مشکلات زیادی را به وجود می آورند.

کیفیت پایین این محصول موجب می شود پریزها از شدت گرما آب شوند و بستری برای آتش سوزی فراهم گردد.

همچنین عدم کیفیت باعث خواهد شد که این محصول شروع به کشیدن جریان برق کند و از این طریق کل برق رک، از تابلو برق اصلی قطع گردد.

به همین دلایل است که PDU ها از اهمیت وافری برخوردار هستند. پیشنهاد ما به شما این است که جهت کسب اطمینان و آسودگی خاطر از ایمنی این محصول با شرکت فنی و مهندسی کارنو تماس گرفته و پاور ماژول فیوز دار مورد نظر خود را سفارش دهید.

ویژگی های پاور ماژول فیوز دار:

شرکت مهندسی کارنو به تولید پاور ماژول هایی از نوع رک مونت می پردازد و با توجه به در نظر گرفتن نیاز مصرف کنندگان، پریزهای به کار رفته در آن نیز متفاوت می باشد.

پاورماژول های شرکت کارنو از پاور ماژول 7 پورت تا 16 پورت تولید می شوند و انواع این پریزها شامل موارد زیر هستند:

 • پریزبرق های ساده از نوع ارت دار
 • پریز برق MK
 • پریزهای بک تو بک(Back to Back)

ساختار این محصول نیز به شرح زیر می باشد:

 • جنس بدنه آن از گالوانیزه است.
 • از رنگ الکترواستاتیک کوره ای مشکی برخوردار می باشد.
 • ورودی کابل برق آن در اندازه ی 5/2*3 به طول 3 متر و به همراه دوشاخه ی DIN49441 است.

بهتر است بدانید فیوزهای مینیاتوری لگراند اصل هستند و جنس پریزهای برق نیز بسیار با کیفیت و مرغوب می باشد.

پاورماژول های تولیدی شرکت کارنو,پریز MK,کارنو پاور,

PDU ها و انواع آن:

علاوه بر پاور ماژول فیوز دار PDU های شرکت کارنو در 7 نوع تولید و عرضه می گردند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

KARNO POWER-8P-8F:

 • 8 عدد فیوز مینیاتوری (ظرفیت 4 آمپر)
 • 8 عدد پریز از نوع ارت دار

KARNO POWER-7P-2F:

 • 2 عدد فیوز مینیاتوری (ظرفیت 16 آمپر)
 • 7 عدد پریز برق از نوع ارت دار

KARNO POWER-8P-8G:

 • 8 عدد فیوز شیشه ای (ظرفیت 4 آمپر)
 • 8 عدد پریز برق ارت دار

KARNO POWER-12B-12G:

KARNO POWER-8B-8G:

 • دارای پاور ماژول بک تو بک
 • 8 عدد فیوز شیشه ای
 • 8 عدد پورت

KARNO POWER-16B-8G:

 • دارای پاور ماژول بک تو بک
 • 8 عدد فیوز شیشه ای
 • 16 عدد پورت

KARNO POWER-8B-4M-8G:

 • 8 عدد پورت
 • 8 عدد فیوز شیشه ای
 • پریز MK
 • برخورداری از پورت های بک تو بک

همانطور که می‌دانید پاور ماژول فیوز دار از فیوزهای مینیاتوری یا شیشه‌ای برخوردار هستند، بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا توضیح مختصری از فیوزهای مینیاتوری و شیشه‌ای را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

فیوز مینیاتوری چیست:

فیوز مینیاتوری، فیوزی می‌باشد که از عبور جریان غیر مجاز در تجهیزات الکتریکی خانگی و صنعتی محافظت می‌نماید. به عبارتی دیگر فیوز وسیله‌ای محافظتی بوده که از آن در تجهیزات الکتریکی استفاده می‌گردد.

هدف اصلی به کار بردن این وسیله این است که تجهیزات الکتریکی مورد آسیب واقع نشوند، برای همین شرکت فنی و مهندسی کارنو در پاور ماژول‌های خود از این فیوزها استفاده کرده است.

به یاد داشته باشید که دو مکانیزم در عملکرد فیوز مینیاتوری وجود دارد. از جمله:

 • عملکرد بیمتالی جهت حفاظت اضافه بار
 • عملکرد مغناطیسی برای حفاظت از اتصالات کوتاه

در ادامه به توضیح این موارد خواهیم پرداخت.

نحوه‌ی عملکرد فیوز مینیاتوری:

بیمتال فلزی مخصوص است و کاربرد آن تشخیص جریان اضافه می‌باشد که با عبور جریان مدت دار، گرم شده و به دلیل خم شدن باعث عمل کنتاکت فیوز مینیاتوری می‌شود و در نهایت مدار را قطع می‌نماید. جریان اتصال کوتاه نیز به واسطه‌ی سیم‌پیچ که از قطر زیاد و دور کم برخوردار هستند، مشخص می‌شوند و سپس فیوز مینیاتوری وارد عمل می‌شود.

فیوز شیشه‌ای چیست:

فیوزهای شیشه‌ای همانند فیوزهای مینیاتوری برای حفاظت مدارات در برابر ایرادات احتمالی مورد استفاده قرار می‌گیرند. فیوز شیشه‌ای که از جنس شیشه ‌می‌باشد در مسیر ورودی دستگاه‌ها قرار می‌گیرد و در ورودی اصلی تغذیه‌ی دستگاه‌های برقی و الکترونیکی استفاده می‌شوند.

در پاور ماژول فیوز دار شرکت کارنو نیز این نوع فیوزها بکار رفته است. از نظر قیمتی فیوزهای شیشه‌ای از فیوزهای مینیاتوری ارزان تر می‌باشند.

همچنین المان فیوز در فیوزهای شیشه‌ای قابل مشاهده بوده و مسئله‌ی بازبینی در این فیوزها با سهولت بیشتری انجام می‌شود.

در مقالات آینده اطلاعات گسترده تری از فیوزها را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

کاربرد پاور ماژول در رک

پاور ماژول ها در رک به دلیل قابلیت تامینبرق با ولتاژ های مختلف، ابزاری بسیار مهم برای تامین برق سیستم ها و دستگاه های شبکه هستند. این ماژول ها به صورت کامل درون یک واحد قرار دارند و قابلیت تامین  برق با ولتاژ های مختلف را دارند. یی از ویژگی های مهم پاور ماژول فیوز دار حفاظت دربرابر ولتاژ بالا و دمای بالا است. این ویژگی به عنوان یک سیستم حفاظتی برای سیستم رایانه ای و دستگاه شبکه عمل می کند و از آسیب به سیستم درنتیجه وقوع این حوادث جلوگیری می کنند. استفاده از پاور ماژول در رک، به عنوان یک راه حل پایدار و امن برای تامین برق سیستم های رایانه ای و شبکه محسوب می شود. با استفاده از پاور ماژول می توانید از بروز خطرات احتمالی ناشی از قطع برق و یا ولتاژ پایین و بالا جلوگیری کنید و سیستم را در مقابل خطرات برقی محافظت کنید.

در کل پاور ماژول ها به عنوان یک قطعه کلیدی در تامین برق سیستم ها و تجهیزات شبکه ای، از اهمیت بالایی برخوردار است و استفاده از آن در رک سرور ها به عنوان یک راه حل پایدار و امن برای تامین برق می باشد.

سخن آخر:

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات کارنو پاور با پشتیبانان شرکت فنی و مهندسی کارنو تماس گرفته و پس از دریافت پاسخ با اطمینان خرید خود را انجام دهید.

همچنین می توانید تمامی نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در پایین این مقاله با ما به اشتراک گذاشته و منتظر مقالات آینده ما باشید.

تماس با دفتر تهران: 88486300(021) – تماس با دفتر مشهد: 37057053(051)