شرکت هایی که اقدام به فروش تجهیزات اتاق سرور میکنند

فروش تجهیزات اتاق سرور استاندارد

در این مطلب به دنبال یافتن پاسخ یک سوال مهم هستیم؛ چه شرکت هایی اقدام به فروش تجهیزات اتاق سرور میکنند؟ پاسخ سوال، ارتباط نزدیکی با فروش تجهیزات اتاق سرور دارد. مقالات زیادی در زمینه تجهیزات اتاق سرور، ذکر شده است؛ ولی کمتر مقاله ای است که به نکته ایمنی در اتاق سرور، توجه نشان داده باشد.

اتاق سرور، یکی از مهم ترین بخش های یک ساختمان، شرکت و یا سازمان است. در اتاق سرور، سروری نگهداری می شود که دارای اطلاعات سرّی و محرمانه یک مرکز است. چنانچه کوچک ترین آسیبی به این سرور برسد، ضرر های هنگفتی را به دنبال دارد. این ضرر ها به گونه ای خواهد بود که بسیار جبران ناپذیر، پر هزینه و زمان بر است. گاهی اوقات نیز اصلاً قابل جبران نیست. از این رو برای تجهیز یک اتاق سرور، باید تجهیزات مناسب و ایمنی را به صورت کامل، تهیه نمود. علاوه بر استفاده از تجهیزات اتاق سرور استاندارد، حتما باید راه اندازی اتاق سرور را به شرکتی معتبر و با تجربه در این زمینه بسپارید. گروه فنی و مهندسی کارنو یکی از برترین شرکت ها در زمینه طراحی و اجرا و استاندارد سازی دیتاسنتر و اتاق سرور می باشد. این شرکت صفر تا صد پروژه را انجام داده و دیگر نیاز نیست نگران تهیه کردن تجهیزات اتاق سرور باشید.

گروه فنی و مهنندسی کارنو به خوبی از اهمیت اطلاعات در سازمان ها مطلع هستند و می دانند که اتاق سرور یکی از مهم ترین مکان ها د هر سازمان محسوب می شود. به همین دلیل همواره بهترین تجهیزات را در اتاق سرور به کار می برند و استاندارد سازی های لازم را انجام می دهند.

به اتاق سرور، دیتا سنتر نیز می گویند. تجهیزات یک دیتا سنتر، برای عملکرد بهتر و آسیب پذیری کمتر، آیتمی است که باید به آن توجه نمود. توجه به این نکته، منجر شده تا بسیاری از شرکت ها، به فروش تجهیزات اتاق سرور، اقدام نمایند.

تهیه تجهیزات مورد نیاز اتاق سرور مناسب و ایمن، باید با مشاوره کارشناس این حوزه صورت گیرد. عدم رعایت این نکته، زنگ خطری است که باید به آن، توجه نشان داد. از این رو، بایستی تجهیزات اتاق سرور یا همان دیتا سنتر، ایمن و کامل باشد و نقصی در آن وجود نداشته باشد.

اگر شما برای تهیه یک اتاق سرور، به کسانی غیر از کارشناسان حوزه ICT مراجعه نمایید؛ آنچه در آخر نصیب شما می شود، چیزی جز ضرر و زیان نخواهد بود. این ضرر، ممکن است در برخی موارد نیز، خطر ساز باشد. زیرا شما به دنبال یک دیتاسنتر کارآمد هستید که در نگهداری اطلاعات خود، قرار است به اطمینان خاطر برسید؛ اما راه اشتباه، شما را در یک ضرر اطلاعاتی و مالی دچار می سازد. در مجموع، سفارش و توصیه ما به شما آن است که برای تهیه یک اتاق سرور، حتماً به شرکت های معتبر و مجرب مراجعه نمایید. صرف این نباشد که دنبال برند و یا شرکت مطرح شده ای هستید؛ باید به دنبال درستی کار خریدِ خود باشید.

اتاق سرور,ایمنی در اتاق سرور,تجهیز اتاق سرور,

در تجهیز یک اتاق سرور مناسب و ایمن، برخی تجهیزات هستند که نیاز است به صورت جامع در یک اتاق سرور، برای حفاظت و ایمنی، گرد هم آیند. این تجهیزات، به صورت یک پک اصلی توصیه می شود که عبارتند از:

  1. اکسس کنترل تردد
  2. کف کاذب اتاق سرور
  3. کنترلر دما و رطوبت
  4. سینی کابل و یا لدر
  5. دوربین مدار بسته
  6. رک و سویچ و…
  7. سرور و پچ پن.

شرکت فروشنده تجهیزات دیتاسنتر، برای مشتری خود این امکان را فراهم می آورد که ابتدا با مشاوره صحیح به نوع مدل سرور، نظر داده و سپس آن را در مکان اتاق سرور، نصب و راه اندازی، کند. دوباره یاد آور می شویم که برای تهیه تجهیزات اتاق سرور، سراغ افراد غیر متخصص نروید. تنها از فعالان این حوزه، درخواست نیاز و خرید داشته باشید.
اگر یک اتاق سرور، فاقد تجهیزات لازم و ضروری باشد، حالتی رخ می دهد که سرور بسیار آسیب پذیر می شود. این آسیب، در راه اندازی، نصب و موارد ایمنی آنها، هزینه های مازادی را برای شما، در بر دارد. از این رو، توجه به خرید درست در مکان درست، آیتم ضروری در شکل گیری یک اتاق سرور سالم و ایمن است. توجه داشته باشید که با رعایت این نکته، سروری با اطلاعات مهم و گاهی سرّی، همراه با امنیت کامل، برای مجموعه خود فراهم نموده اید.

گروه فنی و مهندسی کارنو تولید کننده کف کاذب اتاق سرور و سیستم کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور می باشد. که در ادامه درباره آن ها توضیح خواهیم داد.

کف کاذب اتاق سرورکارنو:

همانطور که گفتیم اتاق سرور از اهمیت بالایی برخوردار است و باید استاندارد های لازم در این مکان اجرا شود. اجرای کف کاذب در اتاق سرور باعث ایجاد فضای هالی در کف می شود. از این فضای خالی برای عبور کابل ها و سیم ها و دیگر تجهیزات استفاده می شود. کف کاذب ها انواع مختلفی دارند اما باید توجه داشته باشید که کف کاذب در اتاق سرور باید در برابر دما و رطوبت مقاوم باشد. همچنین باید خاصیت انتی استاتیک داشته باشد تا به تجهیزات اتاق سرور آسیبی وارد نکند.

در نظر داشته باشید که تجهیزات درون اتاق سرور وزن بالایی دارد. در نتیجه کف کاذبی که در اتاق سرور استفاده می شود باید از قابلیت تحمل وزن بالا برخوردار باشد.

 

شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان گروه فنی و مهندسی کارنو در تماس باشید.

021-88486300

051-37603760