کاربردهای اساسی سیستم مانیتورینگ دما

سیستم مانیتورینگ دما در اتاق سرور یکی از انتخاب های بسیار مناسب و کاربردی به منظور کنترل کردن شرایط می باشد. این سیستم به وسیله سنسور مربوط به دما و حرارت به کاربران عرضه می گردد و آنها می توانند هر کدام از این سنسور ها را درون رک نصب کرده و نظارت دقیقی بر روی محیط داشته باشند. کاربران برای این کار می توانند در ازای هر کدام از این سنسور ها یک دمای حداقلی و حداکثری را تعیین نمایند تا در صورت بالا رفتن دما بیش از اندازه ای که مشخص شده است، سیستم مانیتورینگ دما اقدامات لازم را در این رابطه انجام دهد.

میزان دما و رطوبت به طور دقیق و دائمی در اتاق سرور تحت نظارت دستگاه مانیتورینگ دما می باشد. در صورتی که دما و رطوبت به هر علتی از حالت استاندارد خارج شود، سیسم با استفاده از زنگ اخطار و روشن کردن وسایل سرمایشی اتاق به وسیله تماس و یا پیامک شخص مسئول را در جریان قرار می دهد. همچنین می توان گفت که سیستم هشدار دهنده دمای اتاق سرور به امکاناتی از قبیل زنگ اخطار صوتی مجهز می باشد و با بالا رفتن دما و رطوبت به صورت خودکار شروع به فعالیت می کند. علاوه بر مواردی که در متن بالا به آن اشاره شد سیستم مانیتورینگ دما دارای کاربرد های دیگری هم می باشد که در متن پایین به آنها اشاره خواهیم کرد:

در صورتی که دمای اتاق به صورت غیر استاندارد بالا رود دستگاه مانیتورینگ دما این امکان را دارا می باشد که در کمترین زمان ممکن از طریق پیامک به مسئولان مربوطه اطلاع رسانی نماید. با بالا رفتن دما سیستم مانیتورینگ دما و رطوبت می تواند فعالیت های خاصی را برای جلوگیری از آتش سوزی و یا خاموش کردن سرور انجام دهد. با افزایش دما زنگ ها و چراغ های اخطار به صورت خودکار روشن می شوند. میزان دما و رطوبت محیط اتاق سرور را در هر لحظه نمایش می دهد.  به تمامی سنسور هایی که مربوط به آتش سوزی، ضربه، ورود اشخاص به صورت غیر مجاز، قطع شدن برق و … که در اتاق سرور ممکن است اتفاق بیفتد، متصل می گردد. کنترل برق اتاق سرور توسط موبایل در شرایط بحرانی میسر است.

 

دستگاه,دستگاه مانیتورینگ دما,سیستم مانیتورینگ دما,

تمام هشدار ها از قبیل بالا رفتن دما، وجود دود در محیط، آتش سوزی، خاموشی سیستم های سرمایشی را در لحظه به گوشی های همراه اطلاع می دهد. سیستم مانیتورینگ دما این امکان را دارا می باشد که در موقعیت های عادی و غیر عادی بر روی سیستم های سرمایشی نظارت داشته باشد.  در صورتی که جریان برق دارای نوسان باشد و یا اینکه قطع شود به کاربر اطلاع می دهد. در صورتی که جریان ورودی برق دو فاز شود اخطار می دهد. این قابلیت را دارا می باشد که سازماندهی سیستم های سرمایشی اتاق سرور را به منظور کم کردن میزان بار و استهلاک به درستی انجام دهد. این سیستم می تواند تمامی داده های مربوط به میزان دما و رطوبت محیط را برای زمان نامحدود ثبت نماید.

دستگاه مانیتورینگ دما این امکان را دارد که اگر یکی از کولر ها دچار مشکل شد در سریع ترین زمان کولر های اضطراری را روشن کند. این سیستم مانیتورینگ دما می تواند در صورتی که برق به صورت مجدد وصل شود سیستم های سرمایشی اتاق سرور را روشن نماید. کارایی دیگر دستگاه مانیتورینگ دما و رطوبت این است که می تواند زمان دقیق فعالیت کولر ها را برای تعمیر آنها محاسبه نماید. این سیستم به دلیل اینکه دارای سنسور های گوناگونی می باشد می تواند امنیت محیط اتاق سرور استاندارد را بالا ببرد. این امکان برای کاربر فراهم می باشد که برای هر کدام از سنسور ها به صورت جداگانه زنگ هشدار تعریف نماید. از طریق این سیستم مانیتورینگ دما و رطوبت می توان با استفاده از گوشی همراه و یا وسایل دیگر بر روی کولر ها نظارت داشت.

سیستم مانیتورینگ دما و رطوبت,سیستم هشدار دهنده دمای اتاق سرور,مانیتورینگ دما تحت شبکه,

در مواقع اضطراری می توان به واحد نگهبانی هشدار هایی را به صورت تصویر و یا صدا ارسال می شود.  اطلاعاتی از زمان دقیق قطع برق تا هنگامی که وصل می شود در دستگاه ثبت می گردد. دستگاه مانیتورینگ دما این قابلیت را دارا می باشد که در زمان آتش سوزی، برق اتاق سرور را به صورت مجدد راه اندازی نماید. بر روی صفحه های اصلی آن دما و رطوبت به صورت کامل نمایش داده می شود. تمامی اطلاعات مربوط به دما و حرارت که درون این سیستم ثبت شده است را به صورت شمسی و میلادی نمایش می دهد. این سیستم مانیتورینگ دما این قابلیت را دار می باشد که برای قسمت هایی از قبیل درب اتاق سرور، پنل نمایشگر اضافه نماید.

سیستم کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور می تواند به صورت آنلاین و آفلاین کارایی داشته باشد. تمامی مواردی که در متن های با بیان کردیم، نشان دهنده اهمیت وجود سیستم هشدار دهنده دمای اتاق سرور می باشد. در صورتی که این سیستم در اتاق وجود نداشته باشد این امکان وجود دارد که خطراتی از قبیل سرقت، آتش سوزی و … در محیط اتفاق بیفتد و هیچ کدام از کاربران از این موضوع اطلاع پیدا نکنند. همچنین با صراحت می توان گفت که وجود این دستگاه مانیتورینگ دما و رطوبت می تواند از ضررهای مالی بسیار سنگین و از بین رفتن تمام اطلاعات مهم جلوگیری کند.

تماس با دفتر تهران:

021-88486300

تماس با دفتر مشهد:

051-37057050-4