هاست ابری چیست

هاست ابری

هاست ابری، یا هاست VPS ابری این اجازه را به کاربر می دهد تا بتواند از منابع سرورهای متعددی استفاده نماید، به جای اینکه سایت خودتان را بر روی یک سرور راه اندازی کنید. این عمل باعث می گردد تا سرویس های ابری مورد پسند کاربران زیادی قرار گیرد.

یکی از مزیت های مهم هاستینگ ابری این است که اجازه خواهد داد تا وب سایت خودتان را بطور نامحدود گسترش دهید و استفاده از آن برای سایت هایی که ترافیک زیاد دارند ضرورت دارد. هاستینگ ابری همینطور امکان حداکثر حافظت از سرورهای درهم شکسته را می دهد. اگر یک سرور مشکلی برایش به وجود آید، به سادگی به یک سرور ابری دیگر انتقال پیدا می کنید.

هاستینگ ابری چیست؟

سرورهای ابری شبیه به محیط هاستینگ VPS می باشند. تفاوت مهم این است که به جای اینکه یک تک سرور اختصاصی به سایتتان اختصاص داده شود (مشابه VPS)، منابع در بین یک شاخه از دستگاه های فیزیکی مختلف گسترش پیدا خواهد کرد.

با هاست ابری می توانید یک شبکه از دستگاه های مجازی نهفته نامحدود در اختیار داشته باشید. همه این دستگاه های مجازی بر روی یک شبکه زیرزمینی از سرورهای فیزیکی قرار میگیرد. با تمام دستگاه های مجازی متصل به هم، شما اساسا یک VPS فوق العاده بزرگ ایجاد خواهید کرد.

با استفاده از پلت فرم هاستینگ ابری، از سرورهای چندمنظوره بهره مند می شوید، همچنین منابع بیشتری را در دسترس خواهید داشت. شما می توانید قدرت سرور خود را هر زمان که تمایل به پاسخگویی به نیازهای گوناگون ترافیک هستید، افزایش دهید.

در حالی که هاستینگ ابری، انعطاف پذیری زیادتری نسبت به هاستینگ VPS دارد، برای سفارشی سازی به همان میزان، امکان پذیر نمی باشد.

چه شخصی باید از هاستینگ ابری استفاده کند؟

هاستینگ ابری یک انتخاب بی نظیر برای صاحبان است که وب سایت دارند و نیازمند به انعطاف پذیری، این را هاستینگ ابری برایتان فراهم خواهد کرد و عملکرد افزایش یافته را برای برآورده ساختن افزایش ترافیک فعال نماید.

سرویس های ابری,هاست VPS,هاست ابری,

مزایا و معایب هاست ابری

هاست ابری یک مورد خوب و مناسب برای صاحبان وب سایت هایی خواهد بود که قثد دارند یک هاست مقیاس پذیر و با کارایی بالا داشته باشند. هاستینگ ابری با بسیاری از مزایا پا به عرصه می گذارد، اما برای هر مدل از وب سایت، خیلی مناسب نمی باشد.

هاستینگ ابری دارای آپشن های سفارشی سازی بسیاری است که به شما ارائه خواهد داد. با این حال، امکان دارد به علت تعدد سرور هایی که نیاز به توزیع تنظیمات در میان آنها دارید، به محدودیت بر بخورید. تنظیم پیکربندی هاستینگ شما برای کاربرد بیشتر از شبکه هایتان ممکن است نیاز به بعضی مهارت های فنی پیدا کند.

هاستینگ ابری حقیقتا در توانایی گسترده شدن درخشان است. ضرورتا کل یک شبکه یا سرورها را در اختیارتان قرار می دهد تا لحظات مورد نظرتان را برای ذخیره سازی اضافی یا برای رفع نیازهای ترافیکی افزایش دهید. همچنین، با توجه دسترسی بالای سرورها، تایم بیداری و عملکرد بسیار بالایی را مشاهده خواهید کرد. اگر دائما در یک سرور فیزیکی شکست رخ داده باشد، سایت شما به سرور دیگری انتقال خواهد یافت.

محیط هاستینگ ابری بسیار امنیت داشته و از دیگر کاربران در همان شبکه سرور فیزیکی جدا خواهد بود. با این حال، از آنجا که هاست شما به طور کامل مبتنی بر وب است، این امر باعث می شود تا حملات بیشتر رخ دهد.