پرفروش ترین سرورهای برندهای گوناگون در کشور

پر فروش ترین سرور ها

برندهای پرفروش در زمینه سرور,برندهای معروف سرور,بهترین سرورها,

مروری بر پرفروش ترین سرورهای در بازار ایران

شرکت hp یکی از بزرگترین و معروفترین شرکت ها در میان شرکت های رقیب در کل دنیا در زمینه فناوری اطلاعات به شمار می آید. این شرکت طی سال گذشته در کار خود تغییراتی وارد کرد که با وجود این تغییرات و سیاستی که شرکت برای خود در نظر گرفته بود، قرار بر این شد نام محصولاتش را که به طور پیشرفته و سازمانی، ساخته و وارد بازار جهانی می شود hpe بگذارد. ( که مخفف کلمه Hewlett Packard Enterprise  )
یکی از برندهای معروف سرور که در ایران طرفدارهای زیادی دارد و همچنین رتبه اول را نیز به خود اختصاص داده است، شرکت و محصولات hpe است. نکته حائذ اهمیت این است که شرکت hpe نه تنها در ایران بلکه در جهان نیز رتبه نخست را از آن خود کرده است، که با توجه به آخرین اخبار بدست آمده توسط وب سایت idc که برای فصل اول سال جاری میلادی می باشد، این شرکت با کسب ۷/۲۶ درصد از سهم بازار به این جایگاه رسیده است.

چه نوع سروری هایی برای کسب و کار من مناسب هستند؟

کسب و کار,محبوب ترین سرورها,برندهای پرفروش در زمینه سرور,

۱-سرور قابل نصب در رک hpe proliant dl380 :

اکنون در بازار ایران و حتی ممکن است در بازار جهانی، بهترین و پرفروش ترین سرور که مورد پسند عام قرار میگیرد بدون شک سرور DL380 نسل نهم (G9)  hpe باشد. نکات مثبت و قابل توجه این سرور را اینگونه می توان بیان کرد که دارای دو یونیت قدرتمند، دو پردازنده از خانواده E5-2600 V3/V4، از سری پردازنده های XEON و ساخت شرکت INTEL می باشد و از ۲۴ عدد اسلات رم تشکیل شده، که توانایی این را دارند تا از رم های DDR4 با حداکثر اندازه ی TB5/1 پشتیبانی کنند. این سرورها قابلیت پشتیبانی از هارد درایوهای SFF یا LFF را تا حد قابل توجهی دارند.

برندهای معروف سرور,بهترین سرورها,کسب و کار,

۲-سرور قابل نصب در رک hpe proliant dl360 :

محبوب ترین سروری که بعد از سرورهای DL380 از شرکت hpe در بازار ایران وجود دارد سرورهای DL360 نسل نهم (G9) است. اگربخواهیم نکات مثبت سرورهای یک یونیتی DL360 را بازگو کنیم باید تقریبا به نکات مثبت سرور دویونیتی DL380 اشاره کنیم، البته این سرورها از لحاظ پشتیبانی که نسبت به هاردرایوها دارند تعدادشان متفاوت است.

محبوب ترین سرورها,برندهای پرفروش در زمینه سرور,برندهای معروف سرور,

۳-سرور ایستاده hpe proliant ml350 :

در گروه سرورهای ایستاده معروفترین و بهترین سرور، سرورهای hpe proliant ml350 هستند، که از محبوبیت بالایی برخوردارند. اگر بخواهیم ویژگی های منحصر به فرد سرور را بازگو کنیم به دو پردازنده ای که از نسل E5-2600 V3/V4 و از سری پردازنده های XEON مرکز شرکت INTEL است می رسیم، نکته ی مثبت دیگری که این سرورها به خود اختصاص داده اند، ۲۴ عدد اسلات رمی است که توانایی پشتیبانی از رم های DDR4 را دارد، این سرور به میزان چشم گیری امکان پشتیبانی کردن از هارد درایوها را دارد.

بهترین سرورها,کسب و کار,محبوب ترین سرورها,

سرورهای DELL

شرکت DELL یکی از بزرگترین شرکت ها در زمینه سرور می باشد که در چند سال اخیر در ایران طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است، این شرکت که دارای ۲۶ سال سابقه عالی و کارآمد در عرصه ی سرور و تجهیزات فعال شبکه می باشد، به دلایل مختلف تا چندسال گذشته در ایران فعالیت نداشته است. باتوجه به اخبار IDC، فصل اول سال ۲۰۱۶ این شرکت، با سهم بازار ۳/۱۸ درصد توانسته رتبه دوم جهانی فروش سرور را از آن خود کند.

این شرکت اخیرا جنبش های بسیار مهمی در زمینه شبکه داشته که یکی از آن ها خریداری شرکت EMC است که خود یکی از معروفترین و بزرگترین شرکت های تولید ذخیره ساز در دنیا به شمار می آید، شرکت DELL قصد دارد که شرکت vmware را خریداری کند، شرکت EMC یکی از سهامدارن این شرکت است. این برنامه ها و رویکردهای DELL، خبر از حضور پررنگ تری در خصوص محصولات و عملکرد های شبکه در بازار جهانی می دهد. در ادامه مطالب شما را با سرورهای موردپسند و پرفروش برند DELL آشنا میکنیم.

برندهای پرفروش در زمینه سرور,برندهای معروف سرور,بهترین سرورها,

۱-سرور قابل نصب در رک Dell PowerEdge R730:

یکی از پرفروش ترین سرورهایی است که جزء نسل سیزدهم سرور Dell می باشد. لازم به ذکر است این سرور دو یونیتی دارای دو پردازنده می باشد، این پروژه از خانواده E5-2600 V3/V4 سری XEON، و توسط شرکت اینتل تولید شده و همچنین تعداد اسلات رم مورد استفاده در این سرور به  ۲۴ عدد رسیده و این سرور توانایی پشتیبانی از رم های DDR4 را دارد. حداکثر میزان ذخیره سازی در این رم ها  ۱٫۵ TB می باشد. از طرف دیگر می تواند از هاردهای  SFF و LFF بهره ببرد.

کسب و کار,محبوب ترین سرورها,برندهای پرفروش در زمینه سرور,

۲-سرور قابل نصب در رک Dell PowerEdge R430:

یکی دیگر از پرفروش ترین سرورهای در بازار داخلی سرورهای Dell که بعد از سرور R730 شناخته شدند، سرورهای Dell PowerEdge R430 می باشند. یکی از تفاوت هایی که این سرور نسبت به سرورهای R730 دارند، این است که از تعداد هارد درایورهای متفاوتی نسبت به سرور R730 استفاده می کند و تعداد اسلات رم در آنها ۱۲ عدد است.

برندهای معروف سرور,بهترین سرورها,کسب و کار,

۳-سرور ایستاده Dell PowerEdge T630:

محبوبیت در سرور ایستاده T630 باعث شده که این سرور نسبت به مابقی سرورهای ایستاده فروش بیشتری در بازارهای جهانی و حتی بازارهای ایران داشته باشد. سرور ایستاده T630 دارای دو پردازنده از خانواده ی E5-2600 V3/V4 سری XEON که توسط شرکت اینتل تولید شده است و همچنین تعداد اسلات رم مورد استفاده در این سرور به عدد ۲۴ رسیده و این سرور توانایی پشتیبانی  از رم های DDR4 را دارد. حداکثر میزان ذخیره سازی در این رم ها ۱٫۵ TB می باشد و از لحاظ دیگر این سرورها توانایی استفاده ازهارد درایورهای نوع  LFF را دارند.

محبوب ترین سرورها,برندهای پرفروش در زمینه سرور,برندهای معروف سرور,

سرور IBM (Lenovo)

شرکت IBM یکی از شرکت های معروف و معتبر عرصه فناوری اطلاعات در جهان به شمار می رود، که در سه سال گذشته، گوشه ای از کار خط تولید مربوط به سرور x86 که با نام system x در بازار شناخته شده اند، را به Lenovo که شرکتی چینی میباشد انتقال داده است. این تصمیم IBM بدلیل کناره گیری از فروش مستقیم تجهیزات و تکنولوژی های رو به افول و ورود به بازار فن اوری ها و تجهیزات تخصصی نوین گرفته شده است.

این واگذاری ها و تغییرات موجب شد تا سرورهای  IBM، چه در بازار جهانی، چه در بازار داخلی ایران دچار تحولات بزرگی شوند. با توجه به گزارشات وب سایت  IBM در رابطه با فصل اول سال ۲۰۱۶، شرکت IBM با ۹٫۲ درصد سهام فروش سرور، در بازار جهانی رتبه سوم را بعد از hpe و Dell به خود اختصاص داده است. این در حالی است که این شرکت در سال های گذشته رتبه اول را در خصوص فروش سرور در کل دنیا از آن خود کرده بود. همانطور که قبل تر به آن اشاره شد سرورهای محبوب system x از شرکت IBM، اکنون با نام  Lenovo در بازارهای جهانی و داخلی  به مردم ارائه می شوند. در ادامه ی مقاله به سرورهای IBM (قدیم) و Lenovo (جدید ) که در بازار ایران از محبوبیت خاصی برخوردارند می پردازیم.

بهترین سرورها,کسب و کار,محبوب ترین سرورها,

۱-سرور قابل نصب در رک  Lenovo x3650 :

سرور Lenovo x3650، دو یونیتی و قدرتمند می باشد که نسل آخر آن که به عنوان M5، با برند Lenovo در بازار عرضه شد. این سرور از ۲۴ اسلات رم پشتیبانی می کند و دو پردازنده E5-2600 V3/V4  از سری  xoenدر آن وجود دارد که ساخت شرکت intel  است. رم های DDR4 با ظرفیت حداکثر ۱٫۵ TB در این سرورها پشتیبانی می شود.

برندهای پرفروش در زمینه سرور,برندهای معروف سرور,بهترین سرورها,

۲-سرور ایستاده Lenovo x3500:

همانطور که گفتیم، محبوب ترین سرورها در سال های اخیر از خانواده System X و برند IBM است. البته نسل آخر این سرور همانطور که می دانید نسل M5 می باشد که توسط شرکت  Lenovo تولید و ارائه گردیده است. ویژگی های سرور ۳۵۰۰x، درست همانند مشخصات سرور قابل نصب در رک  x3650 می باشد، تفاوت آنها در فرم شناسایی متفاوت و تعداد هارد درایورهایی است که پشتیبانی می کند.

هدف از گرد آوری این مقاله این است که محصولات سه برند معتبر و معروف دنیا در زمینه سرور را بازگو کند. البته باید این را نیز اضافه کرد که برندهای معتبر دیگری هم در ایران با حداکثر میزان فروش وجود دارند مانند Asus ، Supermicro و… اما بدلیل اینکه در وب سایت IDC مورد بررسی قرار نگرفته و در بین برندهای برتر دنیا از آنها نامی برده نشده در این مقاله نیز به آن توجهی نشده است.