واحدهای توزیع برق در مراکز داده

واحد تحقیق و توسعه کارنو اطلاعاتی را در این مقاله در باب استفاده ضروری از واحدهای توزیع برق و نحوه کاهش مصرف برق در استفاده از مرکز داده برایتان گردآوری کرده است.

واحدهای توزیع برق برای مرکز داده بسیار ضروری هستند. دقت در این امر می تواند موجب اطمینان بیشتر، انعطاف پذیری و مقیاس پذیری شود.

در ادامه ی مقاله ما را همراهی کنید تا در مورد چگونگی یک انتخاب درست و یافتن واحد توزیع برق مناسب، اندازه گیری میزان مصرف و موارد دیگر اطلاعاتی را به دست آورید.

چگونگی انتخاب

دستیابی و یافتن واحد توزیع برق مناسب باید با اصول اولیه شروع شود. ابتدا مشخص نمایید که چه نوع سیستمی دارید. آیا شما از یک قدرت تک فاز برخوردار هستید یا سه فاز است؟ چه نوع پایه PDU مد نظر دارید؟ می توانید بین یک قفسه افقی یا عمودی انتخاب کنید. مرتب سازی واطلاعات اولیه بر اساس این جزئیات به شما کمک خواهد کرد تا بستر مورد نیاز برای رسیدن به مرحله بعدی و فرایند انتخاب را بدست آورید.

بسیاری ازPDU های اساسی وجود دارند که می توان آن ها را امتحان نمود. برخی از آن ها با مهار فشار اختیاری همراه هستند که در صورت بروز ولتاژ غیرعادی، از تجهیزات محافظت کرده و باعث عدم آسیب به تجهیزات خواهند شد. همچنین اگر زمانی کسی به طور تصادفی وسایل را از برق بکشد این واحد چنین قابلیتی را دارد تا میزان خطر را به حداقل برساند.

میزان مصرف را با گزینه های اندازه گیری شده پیگیری کنید

یک PDU اندازه گیری شده به شما کمک خواهد کرد تا با استفاده از GUI محلی این امکان فراهم شود تا میزان برق تاسیسات را ردیابی کرد. برخی از گزینه های اندازه گیری شده نیز با رابط کاربری گرافیکی ارائه می شوند که با ارتباطات نورمرئی کار می کنند و کارکنان مجاز قادر به اسکن کد غیرقابل خواندن در نوار نمایشگر دیجیتال خواهند بود. این کار را می توان با دوربین موبایل نیز انجام داد. دقیقاً به همین ترتیب، می توان معیارهای مصرف برق را به دستگاه انتقال داد. این ویژگی امکان کارایی بیشتر را فراهم خواهد کرد و در سرعت بخشیدن توازن بار الکتریکی نیز تاثیرگذار خواهد بود.

به دنبال راهنمای ساخت و نصب باشید

اگرازاهمیت و کاربردهای PDU اطمینان دارید، به دنبال ارائه دهنده خدمات باشید که در ساخت و نصب مورد نیاز شما را یاری کند. بنابراین با در نظر گرفتن جوانب مثبت راهی برای تهیه PDU مناسب برای امکانات خود پیدا کنید. بهتر است شرکتی همچون شرکت فنی و مهندسی کارنو را انتخاب نمایید که سال ها در خدمات اجرای اتاق سرور تجربه دارند. حتما اعتبار شرکت و همچنین صلاحیت کارکنان آن را در نظر داشته باشید. در انتخاب شرکت از خود بپرسید که آیا شهرت خوبی دارد و چه نوع سابقه ای در آن ثبت شده است؟

برای آشنایی بیشتر با واحدهای توزیع نیروی برق، می توانید با کارشناسان صحبت کنید. به یاد داشته باشید که سطح بالای مصرف برق می تواند سرمایه ی شما را از بین ببرد و باید برای صرفه جویی در هزینه ها راه و روش های موثر برای کاهش مصرف برق تاسیسات را پیدا کرده و اجرا نمایید.

PDU,توزیع برق برای مرکز داده,سیستم racking,

تجهیزات IT بیکار را شناسایی کنید

نیازی نیست که همه چیز در مرکز خود را روشن کنید. فقط باید بعد از بررسی مشخص نمایید که کدام دستگاه ها و تجهیزات اغلب بیکار هستند. حتما آن ها را مشخص کنید زیرا این کار به شما کمک می کند مقدار قابل توجهی از انرژی را به صورت ذخیره داشته باشید.

تیم خود را آموزش دهید

برای اینکه طرح اجرای مرکز داده کار کند، لازم است که تیم خود را به صورت مختصری معرفی نمایید. به آن ها اهمیت خاموش کردن تجهیزات بیکار را بفهمانید و این مسئله را به آن ها آموزش دهید. این موضوع به شما کمک می کند ماشین ها و تجهیزاتی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند از سیستم برق شما تخلیه نشوند.

به دنبال تجهیزات بهتر بگردید

اگر ماشین های زیادی در حال کار باشند، احتمالاً هزینه های زیادی را برای راه حل های خنک کننده در بر خواهند داشت و این دلیلی است که نشان می دهد سطح مصرف برقی بسیار بالا می باشد. در عوض به دنبال تجهیزات بهتر باشید. مدل ها و گزینه هایی را پیدا کنید که به شما امکان صرفه جویی در هزینه را می دهند، مدل هایی که می توانند با تجهیزات و انرژی کمتری کار کنند در حالی که قادر به انجام کارهای معمول باشند. این یک استراتژی هوشمندانه است که باید آن را دنبال کنید، زیرا تجهیزات کمتری نیاز شما به راه حل های خنک کننده را کاهش می دهند.

مجازی شدن

روش دیگر برای بهبود بهره وری ذخیره اطلاعات، مجازی شدن است. سرورها و فضای ذخیره سازی خود را مجازی نمایید. این روش نحوه ذخیره و نگهداری اطلاعات را کاملاً تغییر می دهد. پس از مجازی شدن، می توانید تعداد سرورهای مصرف کننده برق و همچنین دستگاه های ذخیره سازی مورد استفاده در تاسیسات را کاهش دهید.

درضمن توجه نمایید که طراحی ضعیف سیستم racking می تواند تعادل جریان هوا را در اتاق های سرور شما بهم بزند. بنابراین باید روی بهترین رک های موجود سرمایه گذاری کنید و به دنبال گزینه هایی باشید که ویژگی های سفارشی سازی را ارائه دهند، قطعا حذف فضاهای خالی برای شما راحت تر خواهد بود.

و در پایان دنبال متخصصانی باشید که در طراحی و ساخت مراکز داده به شما کمک می کنند. به خاطر داشته باشید که یک طبقه خوب می تواند کارایی زیادی در ارائه عملکرد خنک کننده و عملکرد بهینه سرور داشته باشد. بنابراین در ابتدا به دنبال جوانب مثبت باشید. برای اطمینان از اجرای مرکز داده به شکلی عالی می توانید با پشتیبانان گروه فنی و مهندسی کارنو صحبت کنید. کارکنان متعهد و آموزش دیده ما می توانند کمک های لازم را به شما ارائه دهند.