نحوه بهبود امنیت اتاق سرور در سال 2023

بهبود امنیت اتاق سرور

خرابی سیستم می تواند برای یک مرکز داده فاجعه آمیز باشد. با توجه به افزایش چشم گیر خرابی دیتاسنتر ها نسبت به سال های گذشته بهبود امنیت اتاق سرور بسایر حائز اهمیت است. قطع برق مسئله ای است که قابل پیش بینی نیست. به همین دلیل است که آمادگی برای شرایطی مانند بلایای طبیعی، سرقت، مشکلات شبکه یا قطع برق بسیار مهم است. وجود پروتکل‌های عملی  باعث می‌شود که هزینه‌ها پایین بماند و به سرعت بازیابی شود. در سال جدید بهترین زمان است که امنیت اتاق سرور را در اولویت سازمان خود قرار دهید. این توصیه ها می تواند نقطه شروعی باشد.

4 نکته بهبود امنیت اتاق سرور

ما این لیست را ایجاد کردیم تا به شما کمک کنیم تا ایده هایی برای ارزیابی سیستم امنیتی خود ایجاد کنید. در اینجا چهار نکته برای بهبود امنیت اتاق سرور در سال جاری آورده شده است.

1-ابزار های پیشرفته تهدیدها را شناسایی میکنند: هنگامی که از استاندارد بودن اتاق سرور خود مطمئن شدید، می توانید از سیستم هایی کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور بهره مند شوید. با استفاده از سیستم پایش اتاق سرور، می توانید هر لحظه و در هر جا از وضعیت اتاق سرور خود مطلع باشید. در ادامه به معرفی سیستم های کنترل و مانیتورینگ کارنو خواهیم پرداخت. برای اکثر تیم های فناوری اطلاعات، مدیریت دستی اتاق سرور ها و دیتاسنتر های بزرگ، اگر غیرممکن نباشد، چالش برانگیز است. وجود یک سیستم کنترل و مانیتورینگ در زمان و انرژی گرانبها صرفه جویی می کند.

گروه فنی و مهندسی کارنو تولید کننده دو نوع سیستم کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور به نام کارنولاجیک و اسمارت بیت رک می باشد که دارای قابلیت های بسیار کاربردی و گوناگون هستند. این سیستم ها به کنترل و مانیتورینگ دما، رطوبت، ولتاژ، باز بودن درب، حریق، تردد غیر مجاز و غیره می‌پردازند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان گروه فنی و مهندسی کارنو در تماس باشید:

تماس با دفتر تهران:

021-88486300

تماس با دفتر مشهد:

051-37057050-4

2-امنیت فیزیکی را افزایش دهید: در حالی که داشتن یک سیستم امنیت سایبری قوی بسیار مهم است، اما باید برای تهدیدات فیزیکی مانند سرقت آماده شوید. ترکیب یک سیستم امنیتی فیزیکی یکپارچه با محافظ های دیجیتالی می تواند به شما کمک کند تا زمان کار را به حداکثر برسانید. در حالی که سیستم های یکپارچه ای که بسیاری از فناوری ها را ترکیب می کنند برای مراکز کوچکتر به خوبی کار می کنند، آنها اغلب برای عملیات بزرگتر بسیار پیچیده هستند. اگر یک مرکز داده بزرگ راه اندازی می کنید – یا مرکز داده شما در حال گسترش است – سرمایه گذاری در سیستم های امنیتی فیزیکی یکپارچه و قوی می تواند به جلوگیری از خرابی پرهزینه و از دست دادن اموال کمک کند.

این چک لیست بهبود امنیت اتاق سرور شامل برخی ارتقاءهای بالقوه است:

کنترل دسترسی: این سیستم‌ها تضمین می‌کنند که فقط افرادی با مجوزهای مناسب می‌توانند وارد مناطق خاصی شوند. سیستم های کنترل دسترسی برای فضاهای فیزیکی و دیجیتالی در دسترس هستند.

شناسایی بیومتریک: بیومتریک کارکنان را ملزم می کند که از ویژگی های فیزیکی منحصر به فرد به عنوان مجوز استفاده کنند. این ویژگی ها می تواند شامل اثر انگشت یا تشخیص چهره باشد. از آنجایی که این ویژگی ها برای هر کارمند منحصر به فرد است، مهاجمان نمی توانند آنها را بدزدند، که از دسترسی غیرمجاز جلوگیری می کند.

اتاق CCTV: سیستم های مدار بسته مجهز به فناوری تجزیه و تحلیل تصویری می توانند به شما کمک کنند افراد مشکوک را قبل از ارتکاب جرم دستگیر کنید. آنها همچنین می توانند در صورت وقوع حادثه، بررسی و حل یک حادثه را آسان تر کنند. گروه فنی و مهندسی کارنو در اجرای اتاق CCTV ه بهترین نحو عمل کرده است.

Mantraps: یک Mantrap از دو در به هم پیوسته تشکیل شده است که فضای باز کوچکی بین آنها وجود دارد. شخصی که قصد ورود به مرکز داده شما را دارد، تنها پس از قفل کردن موفقیت آمیز در اول، می تواند در دوم را باز کند. با این حال، اگر فرد فاقد اعتبار مناسب باشد، درب دوم قفل خواهد ماند و مهاجم در اتاق مرکزی باقی خواهد ماند.

3- آماده شدن برای فاجعه: آخرین چیزی که هنگام ارزیابی سیستم امنیتی و بهبود امنیت اتاق سرور خود باید در نظر بگیرید، آماده شدن برای سناریوهایی مانند بلایای طبیعی و قطع برق است. افزونگی برای از سرگیری عملیات منظم پس از حملات فاجعه حیاتی است. یک نسخه پشتیبان از همه چیز، از جمله سیستم‌های برق، آماده داشته باشید تا در صورت خرابی سیستم‌های اولیه‌تان، کار کنید. تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات مشتریان شما برای جلوگیری از از دست دادن داده های فاجعه بار بسیار مهم است. در اینجا چند نکته برای اطمینان از به روز بودن و در دسترس بودن نسخه های پشتیبان شما در صورت نیاز آورده شده است.

یک روال پشتیبان‌گیری را دنبال کنید: به طور مرتب از زیرساخت‌های فیزیکی و مبتنی بر فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید تا مطمئن شوید که همیشه یک نسخه به‌روز در دسترس است.

دسترسی لازم را فراهم کنید: بررسی کنید که تیم شما دسترسی مورد نیاز خود را دارد، از جمله کلیدها، قراردادها، گذرواژه‌ها و سایر اعتبارنامه‌های تایید شده. این مرحله به ویژه در صورتی که کارمندان شما در سراسر کشور توزیع شده اند بسیار مهم است.

معیارهای بازیابی را آزمایش کنید: به طور منظم نقطه بازیابی و اهداف زمان بازیابی خود را آزمایش و مستند کنید.

در نهایت، اگر چندین مکان دارید، باید در نظر بگیرید که اگر کل یک مرکز را از دست بدهید چه اتفاقی می‌افتد. آیا منابعی برای چرخش سیستم های خود و بازیابی داده های خود به یک سایت ثانویه در صورت لزوم دارید؟

به کارنو اعتماد کنید تا به شما دربهبود امنیت اتاق سرور خود کمک کند.

امیدواریم این نکات به شما کمک کند تا در سال جاری راه‌هایی برای بهبود امنیت اتاق سرور خود بیابید. برای اطلاعات بیشتر مقالات قبلی مارا در این زمینه بخوانید. همانطور که تهدیدات امنیت سایبری همچنان در حال تکامل هستند، پوشاندن تمام آسیب پذیری های احتمالی شما حیاتی تر می شود. خواه این به معنای بستن شکاف‌ها در سطح حمله دیجیتالی شما باشد یا اجرای حفاظت‌های فیزیکی بیشتر، بهتر است فعال باشید. ما به شما کمک می‌کنیم راه‌حل‌های سفارشی را برای تمام نیازهای مرکز داده‌تان، از جمله ارتقاهای امنیتی، طراحی کنید. اگر در نظر دارید استراتژی امنیتی خود را به روز کنید، گروه فنی و مهندسی کارنو اینجا برای شماست. برای اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ما با ما تماس بگیرید. گروه فنی و مهندسی کارنو تولید کننده سیستم های کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور و کف کاذب اتاق سرور می باشد.

تماس با دفتر تهران:

021-88486300

تماس با دفتر مشهد:

051-37057050-4