سیستم پایش اتاق سرور

سیستم مانیتورینگ و کنترل هوشمند

اگر می‌خواهید امنیت اتاق سرور خود را ارتقاء دهید، سیستم پایش اتاق سرور را تهیه نمائید. این سیستم برای نظارت اتاق سرور شما طراحی شده است و به شما این امکان را می‌دهد که به طور فعال شرایط را در رک، اتاق سرور، مرکز داده یا هر مکان دیگری که برای محافظت از دارایی های حیاتی نیاز دارید، نظارت کنید. شرایط کنترل شده شامل دماهای شدید، رطوبت، نوسانات برق، نشت آب، دود، مواد شیمیایی و غیره می‌باشد. با نظارت مناسب محیطی، شما خواهید توانست از هر شرایطی که می‌تواند تأثیر نامطلوبی بر تجهیزات حیاتی شما بگذارد، آگاه ‌شوید. این سیستم‌ها همچنین می‌توانند شما را از آسیب احتمالی ناشی از خطاهای انسانی یا هک کردن آگاه کنند.

یک سیستم پایش اتاق سرور از عناصری چون: یک واحد پایه یا هاب، پروب‌ها یا حسگرها و اتصال و یکپارچه سازی شبکه تشکیل شده است. هاب‌ها ممکن است شامل یک یا چند حسگر داخلی و همچنین پورت‌هایی برای اتصال پروب‌های خارجی باشند. آن‌ها همچنین دارای یک پورت اترنت هستند و نرم افزاری برای پیکربندی و نمودار از راه دور می‌باشند. این نرم افزار ممکن است با نرم افزارهای مدیریت شبکه موجود مانند سیستم‌های SNMP نیز کار کند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سیستم کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور کارنو
با کارشناس ما ارتباط بگیرید.
09124798432

سیستم های پایش اتاق سرور چه چیزی را ارائه می دهند؟

اکنون در این قسمت به شما توضیح خواهیم داد که سیستم‌ های پایش اتاق سرور چه چیزی را ارئه می‌دهند. پس در ادامه با ما همراه باشید.

اندازه گیری داده‌ها:

سیستم‌های پایش اتاق سرور، مقادیر اندازه گیری شده توسط پروب‌های متصل را نمایش می‎دهند. به عنوان مثال: دما، رطوبت، جریان هوا، وضعیت تماس خشک، باز یا بستن درب، آشکارساز حرکت و سنسورهای دیگر.

جمع آوری داده‌ها و ترسیم نمودار:

اندازه گیری‌ها به صورت دوره‌ای در حافظه‌ی داخلی یا رسانه‌ی ذخیره سازی خارجی، ذخیره می‌شوند و به صورت نمودار نمایش داده می‌شوند.

هشدارها و اعلان‌ها:

هنگامی که مقدار اندازه گیری شده از آستانه‌ی از پیش تعریف شده فراتر می‌رود، یک هشدار ایجاد خواهد شد. با توجه به نوع سیستم پایش اتاق سرور، نوع هشدارها می‌تواند متفاوت باشد. این هشدارها می‌توانند شامل: LED چشمک زن در پانل جلویی، یک زنگ هشدار صوتی، ارسال SMS، ایمیل و غیره باشند. دستگاه نظارت بر محیط همچنین می‌تواند یک سیستم هشدار خارجی را فعال کند. مانند: یک چراغ آژیر.

سیستم پایش اتاق سرور,سیستم پایش اتاق سرور,سیستم پایش اتاق سرور,

انواع مانیتورینگ محیطی یا سیستم پایش اتاق سرور:

پایش محیطی اتاق سرور می‌تواند شامل نظارت بر دما، رطوبت، سیالات، نشت، دود، آتش و سایر پارامترهای محیطی باشد تا از حداکثر قابلیت اطمینان و در عین حال کاهش هزینه‌های خنک کننده و دستیابی به فناوری اطلاعات سبزتر اطمینان حاصل شود. چنین فعالیتی به محافظت از تجهیزات حیاتی در برابر خرابی و جلوگیری از کاهش عملکرد، خرابی‌های متناوب، خرابی کلی تجهیزات و از دست رفتن داده‌ها کمک می‌کند.

مانیتورینگ دمای اتاق سرور:

نظارت بر دمای اتاق سرور فرآیند خودکاری است که برای هشدار دادن به مدیران فناوری اطلاعات در صورت افزایش دمای اتاق سرور از یک سطح معین انجام می‌شود. این یک وظیفه حیاتی است تا اطمینان حاصل شود که عملکرد سرور به دلیل دمای بیش از حد اتاق مختل نمی‌شود.

مانیتورینگ رطوبت اتاق سرور:

اکثر قطعات الکترونیکی طوری طراحی شده‌اند که در محدوده‌ی خاصی از رطوبت کار می‌کنند. در حالی که محیط‌هایی با رطوبت بالا می‌توانند باعث از کار افتادن درایوهای دیسک و از بین رفتن داده‌ها و خرابی شوند، محیط‌هایی با رطوبت کم نیز خطر تخلیه الکترواستاتیکی (ESD) را افزایش می‌دهند و این موضوع می‌تواند باعث خرابی فوری و فاجعه‌بار قطعات الکترونیکی شود.

سیستم پایش اتاق سرور,سیستم پایش اتاق سرور,سیستم پایش اتاق سرور,

تشخیص حرکت اتاق سرور:

بسیاری از اتاق‌های سرور پس از ساعت کاری یا حتی در طول روز بدون مراقبت رها می‌شوند. سایر کارمندان ممکن است ناخواسته با باز گذاشتن درب اتاق سرور، ایمنی آن مکان را کاهش دهند. نصب آشکارسازهای حرکتی یک راه ساده و مقرون به صرفه برای کارکنان فناوری اطلاعات است تا از تمام فعالیت‌های اتاق سرور مطلع شوند.

تشخیص دود اتاق سرور:

ردیاب‌های دود اضافی در اتاق سرور تضمین می‌کند که کارکنان فناوری اطلاعات در صورت بروز آتش‌سوزی تا حد امکان متوجه خواهند شد. این به پرسنل مسئول اجازه می‌دهد تا هر چه زودتر اجرای روش‌های بازیابی بلایا را آغاز کنند و زمان خرابی کلی را به حداقل برسانند.

دوربین مداربسته اتاق سرور:

دوربین‌های مدار بسته‌ یک راه عالی برای تأمین امنیت اتاق سرور هستند. آن‌ها نه تنها فیلم ویدئویی از رویدادهای خاص مانند: باز شدن درها، تشخیص حرکت و غیره را ارائه می‌دهند، بلکه به عنوان یک بازدارنده‌ی بصری برای مجرمان عمل می‌کنند. تصاویر واضح را می‌توان از طریق ایمیل، MMS یا مستقیماً به تلفن همراه برای کارکنان فناوری اطلاعات در هر کجا ارسال کرد.

مزایای سیستم پایش اتاق سرور:

سیستم پایش اتاق سرور از مزایایی برخوردار است. کاهش زمان خرابی و افزایش قابلیت اطمینان تجهیزات یکی از مزایای این سیستم می‌باشد.

وقتی همه چیز اشتباه می‌شود، شما اولین کسی هستید که با خبر می‌شوید و می‌توانید با استفاده از این سیستم زمان خرابی را به حداقل برسانید.

این سیستم‌ها همچنین افزایش رضایت کارکنان را به همراه دارند. ویژگی‌های اعلان داخلی مانند: تله‌های ایمیل، پیامک و غیره کارمندان را قادر می‌سازد تا کار خود را بهتر مدیریت کنند.

با استفاده از این سیستم کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور می‌توانید چندین شرایط محیطی از جمله دما، رطوبت، جریان هوا، دود، امنیت و ولتاژ را کنترل کنید. نصب آن‌ها سریع و آسان است. همچنین شما می‌توانید بدون محدودیت زمانی و مکانی در هر جایی که باشید، شرایط اتاق سرور خود را از راه دور کنترل نمائید.

با سیستم پایش اتاق سرور می توانید دمای اتاق سرور را درهر لحظه کنترل و مانیتورینگ کنید. برای دریافت دمای اتاق سرور فعلی خود، می توانید دما را در چندین مکان اندازه گیری کنید تا هر نقطه داغی را که دارید ثبت کنید. هرچه اتاق سرور شما بزرگ‌تر باشد، دمای ایده‌آل اتاق سرور در همه مناطق سخت‌تر است. این نقاط داغ نشان می‌دهند که روش‌های خنک‌کننده فعلی‌تان کجاها ناکارآمد هستند و ممکن است تجهیزات شما بیش از حد گرم شوند. دستگاه‌ها و ابزارهای زیادی در دسترس هستند که به شما کمک می‌کنند تا دمای اتاق سرور را حتی زمانی که دور از دفتر هستید، پیگیری کنید. به عنوان مثال، سیستم کنترل و مانیتورینگ اسمارت بیت رک کارنو که به طور خودکار دما را در طول روز گرفته و ثبت می کند تا بتوانید بعداً آن را بررسی کنید.

هنگامی که دمای اتاق سرور ایده آل و نقاط ضعف را تعیین کردید، چندین کار وجود دارد که می توانید برای حفظ این دما انجام دهید:

  • برنامه ریزی جریان هوا
  • قرار دادن کانال خنک کننده
  • استفاده از واحدهای AC قابل اعتماد
  • استفاده از ژنراتور

برای شروع کار در محدوده دمایی توصیه شده برای اتاق سرور خود، امروز با گروه فنی و مهندسی کارنو تماس بگیرید. ما بسیاری از این خدمات و موارد دیگر را ارائه می دهیم و به شما کمک می کنیم تا بهترین را برای اتاق سرور خود تعیین کنید.

شماره تماس با دفتر تهران:

021-88486300

شماره تماس با دفتر مشهد:

051-37057050-4

سخن آخر:

شما می‌توانید سیستم کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور و کف کاذب اتاق سرور خود را از شرکت فنی و مهندسی کارنو تهیه نمائید. برای خرید سیستم پایش اتاق سرور همین الآن با ما تماس بگیرید. شرکت مهندسی کارنو خود به تولید و عرضه‌ی این سیستم‌ها می‌پردازد. این سیستم‌ها به شرح زیر می‌باشد. از جمله:

  • دستگاه کنترل و مانیتورینگ کارنولاجیک.
  • دستگاه کنترل و مانیتورینگ اسمارت بیت رک.
  • دستگاه کنترل و مانیتورینگ مینی اسمارت بیت رک.
  • پاور ماژول مناسب مراکز حساس

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به قسمت معرفی محصولات سایت رفته و یا با کارشناسان و مشاورین ما تماس بگیرید.

امید است که از این مقاله لذت برده باشید. منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و ما را از نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود آگاه سازید.