چگونه مراکز داده کوچک مقیاس به افزایش کارایی بیمارستان‌ها کمک می‌کنند؟

مراکز داده کوچک مقیاس

ماهیت حیاتی بیمارستان‌ها و مراکز مراقبت‌های بهداشتی به توسعه خدمات بسیار کارآمد نیاز دارد. توانایی مدیریت اطلاعات و داده‌های تولید شده در فرآیندهای روزانه به طور فزاینده‌ای برای شهرت یک بیمارستان و کارایی و حرفه‌ای بودنش بسیار مهم است. صدها هزار نفر سالانه به دلیل سوابق پزشکی نادرست یا ناقص دچار عوارض جانبی می‌شوند؛ زیرا نبود اطلاعات پزشکی می‌تواند بر آزمایش، درمان و تشخیص دقیق تأثیر بگذارد. راه‌حل‌های یکپارچه و بهبودیافته فناوری اطلاعات، مانند مراکز داده کوچک مقیاس می‌توانند با فعال کردن سوابق پزشکی دقیق‌تر و در دسترس‌تر، به کاهش قابل توجه این تعداد و به تسهیل تصمیم‌گیری‌های پزشکی، بهتر کمک کنند.

 

مراکز داده میکرو (کوچک) در بیمارستان‌ها

برای پاسخ به نیازهای روزافزون محاسبه و اینترنت اشیا، میکرو دیتاسنترها “Micro Data Centers” پیاده‌سازی می‌شود. میزان مصرف برق در این دیتاسنتر نسبت به دیتاسنترهای متمرکز ۱۵ درصد کمتر است که در کل، هزینه‌های عملیاتی را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد. میکرو دیتاسنترها زیرساخت مرکزی با ماژول‌های مستقل هستند، یعنی دارای UPS، سیستم‌های امنیتی، کولینگ و ضد حریق هستند که می‌توانند در هزاران مکان مختلف در سراسر زمین قرار گیرند و مکان کاربر نهایی نیز در آن مطرح نیست.

چالش‌های فزاینده بیمارستان‌ها

همه‌گیری اخیر بر پیچیدگی بهبود کارایی بیمارستان‌ها افزوده است. بسیاری از بیمارستان‌ها متوجه عقب ماندگی‌هایی شدند که می‌توانست باعث تاخیر در درمان بیماران شود. علاوه بر این، بیمارستان‌های روستایی با توجه به محیط‌های از راه دور، چالش فراهم کردن دسترسی بیماران به متخصصان پزشکی بسیار ماهر و درمان‌های تخصصی را تجربه می‌کنند.

در سطح جهانی، بیشتر بیمارستان‌ها از لحاظ بهبود کارایی در مباحث نگهداری اطلاعات و داده‌ها، به چالش کشیده می‌شوند، زیرا بسیاری از آنها فرآیندها را به صورت دستی در محل خود نگه می‌دارند یا سیستم‌های در محل و از راه دور آنها به یکدیگر متصل نیستند. بسیاری از مراکز بهداشتی درمانی هنوز فناوری لازم برای پشتیبانی از چنین سیستم‌هایی را ندارند. گزارش و مدارک پزشکی الکترونیکی یکی از حوزه‌هایی‌ست که اغلب تحت تأثیر قرار می‌گیرد. دسترسی کم یا عدم دسترسی به سابقه بیمار، برای بسیاری از بیمارستان‌ها در اشتراک گذاری داده‌ها با سایر بیمارستان‌ها مشکل ایجاد کرده‌است.

مراکز داده سنتی و مدرن

تاثیر بر پایداری

بهره‌‎وری نیز تاثیر قابل توجهی بر پایداری دارد. بیمارستان‌ها مصرف کنندگان بزرگ انرژی هستند. بیشتر مصرف انرژی یک بیمارستان از روشنایی، گرمایش، سرمایش و تهویه و تهیه آب گرم ناشی می‌شود. فناوری‌های مصرف کننده انرژی مانند تجهیزات تصویربرداری الکترونیکی و ثبت سوابق دیجیتال به این بار اضافه می‌کنند؛ همچنین تاسیسات راه دور اغلب انرژی زیادی مصرف می‌کنند زیرا حتی زمانی که دفاتر بسته هستند نیز همراه با تجهیزات، تنظیمات دما و چراغ‌ها در شبانه روز کار می‌کنند.

با این حال، بسیاری از این هزینه‌های بالا قابل اجتناب هستند. فناوری‌های جدید به کارکنان مراکز درمانی امکان دسترسی سریع و آسان به صفحه‌نمایش‌ را می‌دهد که آنها را قادر می‌سازد مصرف انرژی را در اتاق‌های مختلف بیماران، کنترل و نظارت کنند؛ زیرا این اتاق‌ها باید از منظر انرژی و آسایش متفاوت مدیریت شوند. حسگرهای داخل اتاق‌ها، اطلاعات فراوانی از مصرف انرژی، راحتی و ایمنی را جمع آوری می‌کنند. ساختن نرم افزار تجزیه و تحلیل، داده‌ها را به هوشمندیِ عملی برای مراکز داده تبدیل می‌کند که در نهایت بازده انرژی مرکز را بهبود می‌بخشد و رضایت بیمار را افزایش می‌دهد.

چگونه مراکز داده کوچک مقیاس به معضل کارایی بیمارستان رسیدگی می‌کنند؟

خبرهای خوبی برای بیمارستان‌هایی وجود دارد که به دنبال بهبود کارایی و تلاش‌های پایدار هستند. نوآوری‌ها در فناوری محاسبات لبه، اتصال را بهبود می‌بخشد و توان و سرمایش با راندمان بالا را برای بیمارستان‌ها و مراکز مراقبت‌های بهداشتی به ارمغان می‌آورد:

  • کاهش هزینه‌ها
  • بهبود کارایی عملیاتی و پایداری
  • آرامش بیشتر بیمار
  • بهبود سودآوری

سیستم‌های فناوری اطلاعات و زیرساخت‌های برق و خنک‌کننده مربوط اکنون نقش مهمی در کمک به بیمارستان‌ها برای افزایش کارایی در سراسر جهان ایفا می‌کنند. امروزه اکثر بیمارستان‌ها دارای یک مرکز داده کوچک یا متوسط ​​در محل هستند که در درجه اول برای بایگانی سوابق استفاده می‌شود؛ اما با افزایش دسترسی به فناوری‌های اینترنت اشیا (IoT) دستگاه‌ها و حسگرهای بیشتری در حال اتصال هستند. حجم وسیعی از داده‌ها بین بخش‌ها و مراکز بهداشتی درمانی در حال رفت و برگشت است.

مراکز داده در مقیاس بزرگ

تأخیر در زمان

با این افزایش داده‌ها، مشکل تأخیر (تأخیر در زمان پاسخگویی هنگام دسترسی به داده‌های رایانه‌ای) و پهنای باند محدود برای دسترسی به برنامه‌های کاربردی مبتنی بر ابر بوجود می‌آید. دستگاه‌های پزشکی جدید به‌طور مستمر در تجهیزات بیمارستانی وارد می‌شوند و باید نه تنها به بیمارستان، بلکه به فضای ابری نیز متصل شوند. ارائه‌دهندگان تجهیزات پزشکی مراکز تشخیصی مبتنی بر ابر را میزبانی می‌کنند تا به پزشکان و کارکنان بخش کمک کنند، به نتایج سریع‌تر و دقیق‌تر بیمار دست یابند.

برای تطبیق با این تغییرات، بسیاری از سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی شروع به استقرار مراکز داده میکرو برای فعال کردن اتصال با کارایی فوق العاده به فضای ابری، کرده‌اند. مراکز داده کوچک مقیاس ، راه‌حل‌های کوچکی هستند که از قبل مونتاژ و تست شده و یکپارچه و در یک قالب پیکربندی شده‌اند. این مراکز داده میکرو آماده میزبانی سرورها، ذخیره‌سازی و دستگاه‌های شبکه هستند.

استقرار مرکز داده برای مراکز بهداشتی

همچنین، اجزای زیر را می‌توان قبل از استقرار مرکز داده برای مراکز بهداشتی آماده به کار کرد:

  • قفسه‌ها
  • واحدهای توزیع برق
  • منابع تغذیه بدون وقفه (UPS)
  • نرم افزار مدیریت

هوشمند سازی اتاق سرور با سیستم کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور کارنولاجیک شرکت فنی مهندسی کارنو قابل اجراست. این دستگاه هم در قالب فیزیکی رک مونت و هم در قالب فیزیکی تابلوئی قابل ارائه است. برای کسب اطلاعات با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید.

عناصر اصلی سیستم همه با هم کار می‌کنند تا خیال سازمان‌ها در محیط‌های لبه، راحت باشد و بدانند که این سیستم‌ها می‌توانند به تنهایی و معمولاً بدون نیاز به پشتیبانی محلی کار کنند. دستگاه‌های امنیتی اضافی، مانند کلید کارت و دوربین‌های امنیتی اتاق سرور نیز می‌توانند به راحتی به پیکربندی مرکز داده میکرو اضافه شوند. مؤسسات مراقبت‌های بهداشتی و بیمارستان‌ها از این مراکز داده کوچک به عنوان منابع شبکه توزیع شده، ذخیره‌سازی و پشتیبانی سرور فناوری اطلاعات استفاده می‌کنند.

مراکز داده میکرو را کشف کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه مراکز داده میکرو می‌توانند به افزایش کارایی در محیط مراقبت‌های بهداشتی و بهبود تجربیات بیمار کمک کنند، با کارشناسان شرکت فراز شبکه کارنو مشورت فرمایید و همچنین با بروزرسانی مقالات آینده همراه ما باشید.