خرید و راه‌اندازی سیستم مانیتورینگ

راه‌اندازی سیستم مانیتورینگ

همان‌طور که می‌دانید اتاق سرور مکان بسیار مهمی می‌باشد. از همین جهت، ساخت آن باید مطابق با استانداردهای موجود صورت گیرد. اما، آیا پس از ساخت و راه‌اندازی مراکز داده طبق استانداردهای موجود، اتاق سرور ما از نظر امنیتی کامل خواهد شد؟! درواقع، زمانی امنیت مرکز داده کامل می‌شود که مدیریت و کنترل اتاق سرور، پس از راه‌اندازی آن ادامه یابد.

درنتیجه، یکی از مهم‌ترین مراحل پس از راه‌اندازی یک مرکز داده، مدیریت بعد از آن می‌باشد.

در واقع شما باید به عنوان یک صاحب مرکز داده بتوانید شرایط اتاق سرور و همچنین شرایط داخل رک‌ها را بررسی نمائید.

نظارت اتاق سرور نیز مستلزم به راه اندازی سیستم مانیتورینگ می‌باشد. شما با استفاده از این سیستم‌ها می‌توانید تمامی شرایط موجود در اتاق سرور را جزء به جزء بررسی نمائید.  اکنون در این محتوا با ما همراه باشید تا به معرفی این سیستم‌ها بپردازیم.

راه اندازی سیستم مانیتورینگ و نقش آن در مراکز داده:

همان‌طور که در مقدمه نوشته شد، اتاق سرور مکان بسیار حائز اهمیتی می‌باشد؛ زیرا تمامی داده‌ها و اطلاعات یک سازمان، شرکت و غیره در آن اتاق نگهداری می‌شود. راه اندازی سیستم مانیتورینگ در اتاق‌های سرور باعث خواهد شد که صاحبان مراکز داده از هر گونه تغییری در این مراکز مطلع شوند و در اسرع وقت اقدامات لازم را انجام دهند. درواقع با استفاده از این سیستم‌ها امنیت مراکز داده ارتقاء یافته و از رخ دادن هرگونه حادثه‌ای جلوگیری خواهد شد.

مزایای راه‌اندازی سیستم مانیتورینگ:

راه اندازی سیستم مانیتوریگ اتاق سرور مزایای زیادی را در بر دارد. اکنون در این قسمت از زیر عنوان به این مزایا اشاره می‌نمائیم.

از جمله:

 • قابلیت اندازه‌گیری میزان دما و رطوبت اتاق سرور.
 • قابلیت اندازه‌گیری دما و رطوبت رک.
 • مجهز به سیستم دزدگیر.
 • مجهز به سیستم آلارم برای اعلام حریق.
 • مجهز به سیستم آلارم برای اطلاع از افزایش یا کاهش دما و رطوبت.
 • قابلیت اتصال سنسور نشتی آب و تشخیص نشتی آب و اعلام آلارم.
 • امکان مانیتورینگ و کنترل درب رک.
 • امکان مانیتور و کنترل از روی پانل لمسی.
 • قابلیت تشخیص قطع ورودی برق شهر.
 • ثبت تاریخ هشدار و وقایع.

و غیره.

خرید سیستم مانیتورینگ,راه اندازی سیستم مانیتورینگ,راه اندازی سیستم مانیتورینگ اتاق سرور,

معرفی سیستم‌های کنترل و مانیتورینگ اتاق سرور:

برای راه اندازی سیستم مانیتورینگ اتاق سرور، بهتر است در ابتدا با سیستم‌های مانیتورینگ شرکت فنی و مهندسی کارنو آشنا شوید. سپس، در صورت لزوم و پس از کسب اطلاعات لازم به خرید سیستم مانیتورینگ بپردازید.

همان‌طور که اشاره شد، شرکت فنی و مهندسی کارنو به تولید و عرضه‌ی سیستم‌های کنترل و مانیتورینگ: کارنو لاجیک، اسمارت بیت رک و مینی اسمارت بیت رک می‌پردازد. اکنون در ادامه‌ی این محتوا به توضیح هر یک از این سیستم‌ها می‌پردازیم.

معرفی سیستم کارنولاجیک KarnoLogic:

این سیستم یکی از بهترین سیستم‌های مدیریت زیر ساخت دیتاسنتر می‌باشد. شما می‌توانید با کمک کارنولاجیک، شرایط محیطی اتاق سرور خود را از راه دور مدیریت نمائید. این سیستم به شما کمک خواهد کرد تا پارامترهایی چون: وضعیت روشنایی، میزان دما و رطوبت محیط دیتاسنتر، نشتی آب و غیره را مورد بررسی قرار دهید.

شما می‌توانید تمامی این پارامترها را از طریق نرم افزار SCADA، تحت وب، نرم‌افزار موبایل (Android  & IOS) مشاهده کرده و مدیریت نمائید.

سیستم کارنولاجیک به گونه‌ای طراحی شده است که آلارم‌ها را از طریق آلارم‌های نوری، شنیداری و نرم‌افزای و همچنین پیامکی به صاحبان مراکز داده ارسال می‌کند.

بنابراین، اعلام هشدار در صورت:

 • باز ماندن درب اتاق یا درب رک
 • نشتی آب
 • اعلام حریق
 • کاهش ولتاژ ورودی در هر رک و یا UPS
 • اعلام تردد غیر مجاز

و غیره

به مسئولین مربوطه ارسال خواهد شد.

شما می‌توانید برای آشنایی با مشخصات فنی این محصول به بخش معرفی محصولات سایت مراجعه نمائید.

معرفی سیستم اسمارت بیت رک Smart bitrack:

این سیستم نیز از تولیدات شرکت فنی و مهندسی کارنو است. همانطور که می‌دانید تمامی ارتباطات و اطلاعات یک مجموعه وابسته به اتاق سرور آن می‌باشد. از همین جهت، تهیه و راه اندازی سیستم اسمارت بیت رک، به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید در هر زمان و در هر مکانی امنیت اتاق سرور خود را بررسی نمائید.

این سیستم، یک سیستم خاص می‌باشد که برای صنعت IT طراحی شده است. شما می‌توانید با استفاده از این محصول، رک خود را هوشمند کرده و ایمنی آن را ارتقاء دهید.

این سیستم، دما و رطوبت داخل رک را اندازه‌گیری می‌کند و در صورت تغییر دما و رطوبت، اعلان‌های هشدار را به مسئولین مربوطه ارسال خواهد کرد.

همچنین این سیستم امکان کنترل فن رک از راه دور را میسر می‌نماید.

این سیستم از طریق تعبیه‌ی سنسور حرارت در داخل رک می‌تواند بروز حریق را به موقع به مسئولین مربوطه اطلاع دهد تا مسئولین بالافاصله اقدامات لازم را انجام دهند.

این سیستم همچنین، نشتی آب را به اطلاع مسئولین می‌رساند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از این محصول به صفحه‌ی معرفی محصولات سایت مراجعه نمائید.

خرید سیستم مانیتورینگ,راه اندازی سیستم مانیتورینگ,راه اندازی سیستم مانیتورینگ اتاق سرور,

معرفی سیستم مینی اسمارت بیت رک Mini Smart Bitrack:

این سیستم نیز همانند سیستم اسمارت بیت رک برای کنترل شرایط محیطی داخل رک طراحی شده است.

این دستگاه از قابلیت‌های زیادی چون:

 • قابلیت اندازه‌گیری میزان دما و مقدار رطوبت.
 • اتصال به سنسور دود.
 • مجهز به سیستم دزدگیر.
 • مجهز به سیستم آلارم برای اعلام حریق.

و غیره برخوردار است.

شما می‌توانید برای خرید و راه اندازی سیستم مینی اسمارت بیت رک، همین الآن با کارشناسان مربوطه در شرکت فنی و مهندسی کارنو تماس بگیرید.

همچنین می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی معرفی محصولات سایت مراجعه نمائید.

خرید و راه اندازی سیستم مانیتورینگ:

برای اطلاع از قیمت سیستم‌های مانیتورینگ و دریافت اطلاعت بیشتر می‌توانید با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید.

به یاد داشته باشید که خرید و راه اندازی سیستم مانیتورینگ در مراکز داده از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. شما باید برای ایمن نگه داشتن مراکز داده، هر چه زودتر به خرید این سیستم‌های هوشمند اقدام نمائید تا از به وجود آمدن مشکلات و چالش‌های احتمالی در اتاق‌های سرور جلوگیری کنید.

امید است که محتوای این مقاله مورد رضایت شما قرار گرفته باشد. منتظر به‌روزرسانی‌های بعدی ما باشید و ما را از نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود آگاه سازید.